Fundacja Ziko dla Zdrowia pomaga potrzebującym

W odpowiedzi na prośby dwóch krakowskich organizacji Fundacja Ziko dla Zdrowia przekazała płyny do dezynfekcji dla podopiecznych Fundacji Zupa oraz Stowarzyszenia Monar Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Krakowie.

Sytuacja tych organizacji w trakcie pandemii koronawirusa jest szczególnie trudna:
– „Wielu z naszych podopiecznych to osoby bezdomne, które znajdują się teraz w najcięższej sytuacji z nas wszystkich – najczęściej wykluczone przez społeczeństwo i schorowane, pozostały praktycznie bez pomocy i codziennej opieki” – pisze Stowarzyszenia Monar.

– „W trakcie trwania pandemii koronawirusa osoby doświadczające bezdomności są jednymi z najbardziej narażonych. Nie mają domu, więc nie mogą w nim zostać – pisze Fundacja Zupa.

Sytuacja zmusza do podejmowania nowych działań, w odpowiedzi na najbardziej bieżące potrzeby:

– Przy zamkniętych drzwiach, przez okienko, staramy pomagać się naszym podopiecznym jak tylko potrafimy. Aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się naszych podopiecznych koronawirusem od pewnego czasu staramy się również wspomagać ich całkowicie nowym dla nas asortymentem- wydajemy specjalne zestawy złożone z maseczki ochronnej, pary rękawiczek lateksowych i 100-mililitrowego pojemniczka ze środkiem do dezynfekcji rąk” – pisze Stowarzyszenie Monar.

– „ Dwa razy w tygodniu nasi wolontariusze rozwożą paczki do osób przebywających w znanych nam ok.120 miejscach niemieszkalnych – altankach, kanałach, pustostanach, opuszczonych wagonach. Paczki zawierają artykuły spożywcze długoterminowe, środki czystości i dezynfekcji także ulotki informacyjne o aktualnych rozporządzeniach czy miejscach, gdzie ewentualnie mogą zgłosić się o pomoc. Takie paczki równocześnie ograniczą potrzebę przemieszczania się po mieście osób w kryzysie bezdomności, szukających jedzenia i pomocy” – pisze Fundacja Zupa.

Oprócz pomocy rzeczowej życzymy podopiecznym obu organizacji zdrowia i wytrwałości w dążeniu do dobrych zmian w życiu, szczególnie w tym trudnym okresie. A wolontariuszom i pracownikom Fundacji Zupa i Stowarzyszenia Monar składamy wyrazy wdzięczności za pracę i służbę, której się każdego dnia podejmują z myślą o potrzebujących.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content