PARTNERSTWA SPOŁECZNE

  • TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest jedną z najstarszych organizacji w Polsce, działającą na rzecz potrzebujących dzieci. Praca Towarzystwa oparta jest przede wszystkim na osobistym zaangażowaniu ludzi, którym zależy na poprawie warunków życia polskich dzieci.
Towarzystwo jest organizacją pożytku publicznego, posiada swoje ogniwa we wszystkich województwach oraz większości powiatów, miast i gmin.

Fundacja Ziko dla Zdrowia jest partnerem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci od 2020 roku. Współpraca obu organizacji dotyczy realizacji inicjatyw społecznych z zakresu promocji i ochrony zdrowia realizowanych na rzecz dzieci, w szczególności podopiecznych TPD  na terenie całego kraju. W ramach partnerstwa podjęto szereg inicjatyw edukacyjnych i charytatywnych, których celem była promocja i ochrona zdrowia. Dzięki pomocy Fundacji Ziko dla Zdrowia placówki TPD w całym kraju zostały zaopatrzone w termometry bezdotykowe oraz otrzymują regularną pomoc rzeczową w postaci środków higieny i dezynfekcji, Fundacja przekazała również w pełni wyposażone apteczki pierwszej pomocy dla ośrodków TPD organizujących wyjazdy dla dzieci z ubogich rodzin. Ponadto zarówno podopieczni TPD, jak i kadra placówek mają okazję do korzystania z inicjatyw edukacyjnych organizowanych przez Fundację.

strona internetowa Partnera>>>

  • MIASTO KRAKÓW

Gmina Miejska Kraków to wspólnota samorządowa jednego z najważniejszych ośrodków miejskich w kraju – Krakowa.
Fundacja Ziko dla Zdrowia jest partnerem Gminy Miejskiej Kraków w ramach realizacji działań z zakresu promocji i ochrony zdrowia realizowanych we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.

W ramach współpracy podjęto szereg inicjatyw prozdrowotnych na rzecz mieszkańców Krakowa. Fundacja Ziko dla Zdrowia włącza się czynnie w inicjatywy społeczne promujące zdrowie i edukujące o zdrowiu: przekazuje darowizny charytatywne oraz tworzy i udostępnia treści edukacyjne.

strona internetowa Partnera>>>

  • ZIKO OPTYK

To sieć nowoczesnych salonów optycznych, działająca od 2019 roku. Wyróżnia się ona na rynku nie tylko szeroką ofertą , ale również profesjonalnymi usługami z zakresu badań optometrycznych oraz profilaktyki, ochrony i higieny wzroku. 

W ramach współpracy Fundacji Ziko dla Zdrowia i salonów Ziko Optyk od 2021 roku w salonach optycznych realizowana jest zbiórka publiczna używanych okularów korekcyjnych i słonecznych. Pracownicy salonów, w ramach wolontariatu, przygotowują przekazane przez klientów okulary (badanie mocy szkieł, drobne naprawy, higienizacja) do przekazania osobom potrzebującym.

strona internetowa Partnera>>>

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content