Ruszamy z nowym cyklem edukacyjnym – ZDROWO MALUCHOWO 

Dla każdego, kto szuka przepisu na atrakcyjne, kreatywne i mądre spędzanie czasu z dzieckiem w domu, przygotowaliśmy propozycję zabaw z edukacją prozdrowotną w tle. Zapraszamy do wspólnej zabawy! 

ZDROWO MALUCHOWO, to nazwa nowego cyklu edukacyjnego Fundacji Ziko dla Zdrowia, przygotowanego z myślą o dzieciakach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ramach tej inicjatywy na stronie internetowej Fundacji będziemy regularnie publikować materiały edukacyjne, dzięki którym przygotowanie i przeprowadzenie wartościowych zabaw z dzieckiem będzie dla każdego rodzica lub opiekuna proste i przyjemne.  

Materiały publikowane w cyklu ZDROWO MALUCHOWO związane będą z tematyką zdrowia: właściwym trybem życia, zdrowym odżywianiem, aktywnością fizycznączy higieną osobistą. Każda z proponowanych zabaw będzie obejmowała jedno zagadnienie, w ramach którego przygotowane zostaną trzy dokumenty: 

a) Krótki artykuł dla rodziców lub opiekunów, dotyczący treści zajęć.
b)
Propozycja scenariusza zabawy do zapoznania się przez rodzica lub opiekuna.
c) Karta pracy dla dziecka (kolorowanka).  

Przygotowanie się do przeprowadzenia zabaw edukacyjnych zajmie najwyżej kwadrans (trzeba przeczytać artykuł i scenariusz oraz przygotować kilka rekwizytów). Jeżeli jest taka możliwość – warto również wydrukować przygotowane przez Fundację materiały, ale nie jest to konieczne – zabawy można przeprowadzić bez wydruków, korzystając tylko z dodatkowych 2 kartek  papieru. Proponowane scenariusze są podstawową bazą do zabaw – ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacać je o własne pomysły i dostępne w domu materiały edukacyjne (np. książki, filmy animowane itp.). 

To, jak dużo czasu zajmie nam jedna zabawa, zależy wyłącznie od dzieciich możliwościchęci i motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań. Każda z zabaw podzielona jest na kilka mniejszych bloków, co stwarza możliwość przeprowadzenia jednej zabawy w kilku częściach.  

Zachęcamy do wspólnych zabaw, które znajdziecie TUTAJ. Dostępne są już następujące zabawy:

  • „ZDROWA PIRAMIDA” 
  • „RUCH TO ZDROWIE” 
  • „ZDROWY UŚMIECH” 
  • „ZDROWIE W TWOICH RĘKACH” 

No i oczywiście – polecajcie nasze zabawy wszystkim dzieciakom oraz ich rodzicom i opiekunom! 

 

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content