Dziękujemy za przekazane okulary!

260 par okularów korekcyjnych i 26 par okularów słonecznych – oto wynik prowadzonej od stycznia, przez Fundację Ziko dla Zdrowia zbiórki publicznej okularów. 

Gdy w styczniu 2021 roku Fundacja Ziko dla Zdrowia we współpracy z salonami Ziko Optyk  rozpoczynała zbiórkę używanych okularów, nikt nie spodziewał się, że klienci salonów optycznych z takim entuzjazmem odpowiedzą na inicjatywę. Tymczasem w pierwszym kwartale prowadzenia zbiórki  do pojemników ustawionych w czterech salonach optycznych trafiło kilkaset par okularów.

– Każda para okularów przekazana przez klientów została oceniona przez naszych techników, czy nadaje się do dalszego użytkowania, a następnie przygotowana do przekazania osobom potrzebującym – mówi Natalia Szkwarek z Ziko Optyk. By dobrze służyć nowym właścicielom okulary zostały poddane pełnemu serwisowi wraz z opisem zawierającym wartości korekcji okularowej. Jak widać okulary także mogą zyskać drugie życie, co jest dobrym rozwiązaniem i dla planety, i dla osób potrzebujących.

Zebrane okulary trafią do Afrykańczyków, którym pomagają misjonarze z Fundacji Pomocy Humanitarnej Redeptoris Missio. Koszt zakupu okularów jest dla przeciętnego Afrykańczyka poza zasięgiem możliwości finansowych, dlatego udział klientów salonów Ziko Optyk w akcji jest bardzo pięknym i potrzebnym gestem pomocy.

Zbiórka okularów w salonach Ziko Optyk prowadzona jest na podstawie zgłoszenia zbiórki publicznej do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (nr 2021/12/OR). Zachęcamy klientów salonów, do dalszego udziału w inicjatywie i przekazywania okularów do skarbon, znajdujących się w salonach optycznych w Katowicach przy ul. 3 Maja 7 oraz w Krakowie przy ul. Beskidzkiej 30A,  ul. Czerwone Maki 33 i ul. Grażyny 4.

ZGODNIE Z ZGŁOSZENIEM ZBIÓRKI PUBLICZNEJ OKULARY
MOŻNA PRZEKAZYWAĆ WYŁĄCZNIE  STACJONARNIE,
WE WSKAZANYCH SALONACH ZIKO OPTYK.
PROSIMY O NIE WYSYŁANIE OKULARÓW NA ADRES FUNDACJI BĄDŹ SALONÓW ZIKO OPTYK. 

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content