5 urodziny Fundacji Ziko dla Zdrowia

Fundacja Ziko dla Zdrowia powstała 27 kwietnia 2016 roku, więc za nami jest już pięć lat działalności! Jak minął nam ten czas? Wypełniliśmy go wieloma projektami i inicjatywami, które z jednej strony pomagały potrzebującym, z drugiej zaś edukowały o zdrowiu i  promowały postawy prozdrowotne.  Jesteście ciekawi szczegółów? Przeczytajcie 5 ciekawostek z minionych 1826 dni, które sporo mówią o naszej Fundacji!

Doradzamy, jak dbać o zdrowie

Jesienią 2016 roku ruszyliśmy z projektem „Mobilny Miesiąc Zdrowia”. Na rynki i główne ulice 21 polskich miast wyjechały czerwone autobusy i busy Fundacji, w których specjaliści i wolontariusze przeprowadzili ogólnodostępne badania diagnostyczne i porady prozdrowotne dla 4 tys. osób. Akcję udało się ponownie powtórzyć po trzech latach – wówczas skorzystało z niej blisko 13 tys. osób w 30 miastach.
Program zapoczątkował wiele lokalnych wydarzeń, w których nasi specjaliści i wolontariusze docierali do swoich środowisk lokalnych, by prowadzić badania diagnostyczne oraz udzielać porad prozdrowotnych i edukować.

Blogujemy

Pierwsza porada prozdrowotna na stronie internetowej Fundacji ukazała się 8 marca 2017 roku. Artykuł Uważaj, bo tabletki to nie cukierki!”>>>, dał początek naszemu najważniejszemu cyklowi edukacyjnemu, poświęconemu samoleczeniu.
Dzisiejszy blog to ponad 225 porad poświęconych zdrowiu, diecie, diagnostyce, urodzie czy psychologii. Nasze treści – bogate w teksty, grafiki, prezentacje i filmy>>> kierujemy do każdego, kto jest żywo zainteresowany tematyką zdrowia – miesięcznie korzysta z nich ponad 100 tys. osób!

Niesiemy pomoc

Kiedy wiosną 2020 roku WHO ogłosiło stan pandemii, wiedzieliśmy, że nadeszła pora, aby nasze siły skierować na nowe tory.
Rozpoczęliśmy działania charytatywne>>>, których celem było wsparcie organizacji i instytucji w walce z wirusem. Jak dotąd, z pomocy naszej Fundacji skorzystało kilkadziesiąt podmiotów, którym przekazaliśmy środki finansowe oraz darowizny rzeczowe. Nasze wsparcie zostało docenione przez kluczowe instytucje w regionie – otrzymaliśmy za nie podziękowanie od władz samorządowych Krakowa oraz Małopolski.

Korzystamy z statusu OPP

OPP to nic innego, jak certyfikacja naszej Fundacji jako organizacji pożytku publicznego. Fundacja cieszy się tym statutem od 13 września 2019 roku – w związku z tym jesteśmy zobligowani do publikowania szczegółowych sprawozdań>>>, ale w zamian możemy pozyskiwać darowizny z tytułu odpisów 1% podatku dochodowego.
2020 rok był pierwszym, w którym na nasze konto bankowe wpłynęły środki z 1%, przeznaczyliśmy je na realizację programu „Temperatura Dobra” i zakup termometrów bezdotykowych dla 300 dziennych placówek opiekuńczo-wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w całej Polsce.


W tym roku również możemy zrobić wiele dobrego dzięki środkom z 1%. Zachęcamy Was do korzystania z naszych programów do rozliczeń>>>, które wskazują  Fundację Ziko dla Zdrowia jako organizację, której zostanie przekazany Wasz 1%. A tym, którzy zdecydują się rozliczać na innym oprogramowaniu polecamy pamięci nasz  KRS: 0000 618 913.


Mamy swojego smoka

Co prawda, jak na krakowską organizację przystało, powinniśmy promować smoka wawelskiego, ale cóż począć, kiedy nam zamarzył się własny potwór… No i mamy go – smok Brudo, to bajkowy antybohater programu edukacyjnego>>> o higienie rąk, który skierowaliśmy do dzieci w wieku szkolnym. Inicjatywa wzbudziła duże zainteresowanie szkół, i placówek opiekuńczo-wychowawczych które zaprosiliśmy do programu. Spotkała się również z uznaniem Rzecznika Praw Dziecka, który objął ją patronatem honorowym!

Minione lata, przyniosły nam bardzo ważne doświadczenia, dzięki którym możemy śmiało patrzeć w przyszłość i wytaczać nowe kierunki rozwoju Fundacji.

Dziękujemy Wszystkim, którzy działali dla  dobra Fundacji jako darczyńcy, wolontariusze, partnerzy  i pracownicy.

Wasza obecność i osobisty wkład  przyniosły wiele pożytku, nie tylko naszej Fundacji, ale przede wszystkim szerokiemu gronu osób, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, którym pomagamy.

Dziękując, mamy nadzieję na dalsze wspólne działania!

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content