ALFABET DIET. „K” JAK DIETA KEFIROWA

SZUKASZ DIETY, DZIĘKI KTÓREJ MOŻNA NIE TYLKO STRACIĆ NA WADZE, LECZ TAKŻE OCZYŚCIĆ ORGANIZM Z TOKSYN? POLECAMY ZAINTERESOWAĆ SIĘ MONODIETĄ KEFIROWĄ!

Kefir jest napojem mlecznym lekko gazowanym o gęstej konsystencji. W smaku kwaskowy, jego cechą charakterystyczną jest zapach – powstaje on w wyniku procesu fermentacji.
Kefir jest świetnym napojem mlecznym dla osób nietolerancjami pokarmowymi – wszystko to za sprawą znikomych ilości laktozy w jego składzie oraz łatwo przyswajalnym białkom.

Wartość odżywcza kefiru podobna jest do jogurtu – zawiera białko, tłuszcz mlekowy, około 1% kwasu mlekowego, znaczne ilości dwutlenku węgla, witaminy B2, B12, K, A i D, wapń, fosfor, magnez. Co ciekawe – kefir za sprawą procesu fermentacji zawiera pewną dawkę alkoholu (od 0,002–0,005%), a jego ilość zależy od warunków i długości fermentacji.

ZASADY DIETY

Istnieją dwie podstawowe wersje diety kefirowej. Co ważne – w przypadku obu diet zaleca się spożywanie 5 posiłków dziennie, w odstępach co trzy godziny (3 posiłki główne i 2 uzupełniające), zaś kefir powinien nie zawierać więcej, jak ok. 38 kcal i ok. 4 g białka na 100 g produktu. Ponadto zaleca się, aby po zakończeniu kuracji stopniowo zwiększać ilość dostarczanych kalorii, by uniknąć efektu jo-jo. Stosując dietę kefirową w ciągu 5 dni można zrzucić ok. 1-3 kg – wszystko zleży od dziennego bilansu energetycznego.

Pierwsza wersja diety kefirowej trwa 5 dni i polega na stopniowym zastępowaniu posiłków kefirem:

DZIEŃ 1: Należy spożywać wyłącznie chude sery twarogowe.
DZIEŃ 2, 3: Należy pić tylko kefir, w takiej ilości, by zaspokoić głód.
DZIEŃ 4: Oprócz kefiru należy stopniowo włączać inne produkty, najlepiej gotowane i surowe warzywa.
DZIEŃ 5: Oprócz gotowanych i surowych warzyw można zjeść jedną porcję gotowanego mięsa, a kefir należy zastąpić wodą mineralną.

Druga wersja diety kefirowej zakłada 5-10 dniowy plan żywienia, w trakcie którego należy spożywać lekkostrawne i niskokaloryczne posiłki na bazie kefiru lub podane z kefirem, przy założeniu utrzymania lub obniżenia dziennych wartości kalorycznych wskazanych dla osoby prowadzącej dietę.

DLA KOGO TA DIETA?

Dieta kefirowa jest przeznaczona dla osób, które chcą zrzucić tylko kilka zbędnych kilogramów lub mają potrzebę oczyszczenia organizmu z toksyn.

Trzeba jednak pamiętać, że dieta kefirowa może być szkodliwa dla zdrowia – jest ona bowiem monodietą, czyli kuracją opartą tylko na jednym produkcie spożywczym. Jej stosowanie może więc doprowadzić do niedoboru składników odżywczych, przy jednoczesnym  nadmiernym spożyciu białka – co może mieć bardzo negatywne  skutki dla zdrowia.

Diety kefirowej nie należy stosować jej częściej niż raz na kwartał, zaś osoby borykające się z problemami zdrowotnymi, chorobami  przewlekłymi i osłabioną odpornością w ogóle nie powinny jej stosować.

Osoby wprowadzające dietę kefirową powinny również pamiętać, że w pierwszych dniach jej stosowania mogą pojawić się osłabienie, złe samopoczucie, bóle głowy, problemy ze snem i skurcze mięśni. Dlatego stosując tą dietę nie należy również uprawiać sportów ani podejmować nadmiernego wysiłku fizycznego.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content