Wsparcie medyczne podczas zimowych wyjazdów – sprawdź, co ze sobą zabrać!

MYŚLAMI JUŻ JESTEŚ NA OŚNIEŻONYM STOKU, PIJESZ GORĄCĄ HERBATĘ W SCHRONISKU, SPACERUJESZ Z DZIEĆMI PO LESIE. A TYMCZASEM CZEKA CIĘ JESZCZE PAKOWANIE. PODPOWIADAMY, CO ZABRAĆ ZE SOBĄ.

Wbrew pozorom lista wcale nie jest długa. Wiele rzeczy możesz przecież kupić na miejscu. Jeśli jednak nie chcesz narażać się na zbędny stres związany z nagłym szukaniem leków czy kosmetyków, które są pilnie potrzebne, lepiej zabezpiecz podstawowe wyposażenie apteczki i kosmetyczki.

1. MIŁEJ DROGI

Dolegliwości związane z podróżowaniem mogą pojawić się niespodziewanie, nawet jeśli dobrze znosicie podróże. Dlatego zawsze bierz ze sobą środki przeciwdziałające chorobie lokomocyjnej. To konieczne, zwłaszcza gdy planujecie korzystanie ze środków komunikacji publicznej.

2. CIĘŻKO NA ŻOŁĄDKU

Posiłek w barze, kanapka na stacji benzynowej… Spakuj lekarstwa, które ułatwiają trawienie i łagodzą niestrawność. Warto mieć także środki na biegunkę, która często towarzyszy zatruciom.

3. PRZEZIĘBIENIE NIE W PORĘ

Ta choroba podczas ferii zdarza się dość często. Żeby nie pozwolić jej się rozwinąć, reaguj już na pierwsze symptomy spadku odporności. Przydadzą się witamina C, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Dla dzieci weź ulubiony syrop na kaszel.

4. O, RANY!

Ruch to zdrowie. Ale urazy zdarzają się nawet najbardziej zaprawionym sportowcom. Lepiej zabierz maść czy żel na stłuczenia oraz wodę utlenioną, którą odkazisz rany. Do tego koniecznie zestaw opatrunków i bandaż elastyczny.

5. SPOSÓB NA ZIMNO

Dzięki termoforowi szybko się ogrzejesz. Dodatkowo emanujące z niego ciepło rozluźni spięte czy obolałe mięśnie, np. po jeździe na nartach. Okłady o podwyższonej temperaturze uśmierzają też ból, więc termofor sprawdzi się przy dolegliwościach trawiennych czy na zapalenie ucha.

6. STOPY JAK SOPLE

Gdy bardzo przemarzną nogi, infekcja rozprzestrzenia się szybko. Dlatego warto mieć pod ręką sól (kuchenną lub gruboziarnistą), by wykorzystać ją do kąpieli dla stóp. Następnie zamiast kremu użyj maści kamforowej i załóż ciepłe skarpetki.

7. POSTAW NA ZIOŁA

Zabierz zioła zamiast herbaty. O tej porze trudno o świeże, ale świetnie sprawdzą się te w saszetkach. Spakuj po kilka sztuk herbatki z lipy i czarnego bzu. Działają rozgrzewająco i napotnie. Najlepiej pij je wieczorem, gdy czujesz się trochę „niewyraźnie”.

8. ZMĘCZONE OCZY

Zimowe światło bywa bardzo ostre, śnieg odbija aż 85 proc. promieniowania UVA i UVB. Dlatego oczy bez zabezpieczenia cierpią, często łzawią i są zaczerwienione. Nie zawsze odpowiednią ochronę dają im okulary słoneczne. Dlatego dorzuć do apteczki krople do oczu o działaniu łagodzącym.

9. UPS, PIECZE

Osobom, które mają częste problemy z opryszczką, raczej nie trzeba o tym przypominać. Ale nawet jeśli bardzo dawno nie miałaś tej bolesnej wysypki, na zimowy wyjazd zabierz preparat łagodzący jej przebieg oraz plasterki. Wirus często atakuje osłabiony organizm, np. po długiej podróży.

10. NIEZBĘDNE LEKI

Przy pakowaniu apteczki na wyjazd nie zapomnij też o farmaceutykach, które przyjmujesz stale. Jeśli nie chcesz brać całych opakowań lekarstw, warto zaopatrzyć się w kasetkę do leków, która pozwoli ci uporządkować wszystkie tabletki i podzielić je na 7 dni.

&

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content