SZPITAL POLOWY W UKRAINIE – CORAZ BLIŻEJ OTWARCIA!

SZPITAL POLOWY POLSKIEJ MISJI MEDYCZNEJ ROZPOCZNIE SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W UKRAINIE W CZERWCU 2022 ROKU. PRZYGOTOWANIA DO JEGO OTWARCIA SĄ JUŻ NA OSTATNIEJ PROSTEJ – TRWA OSTATECZNA WERYFIKACJA SPRZĘTU, PRZED TRANSPORTOWANIEM NA DOCELOWE MIEJSCE I ROZSTAWIENIEM PLACÓWKI.

Pod koniec kwietnia Polska Misja Medyczna otrzymała zgodę ukraińskiego Ministerstwa Zdrowia na postawienie szpitala w Mikołajowie, jednym z największych miast na południu kraju. Decyzja o lokalizacji placówki była podyktowana względami bezpieczeństwa personelu medycznego i pacjentów oraz dużą liczbą uchodźców wewnętrznych, którzy docierają w okolice Odessy i Mikołajowa.

W kolejnym etapie realizacji projektu otwarcia szpitala. ustalone zostały zasady jego funkcjonowania oraz uzyskano zgody na korzystanie z miejskiej infrastruktury. Podjęto również działania związane z zamówieniami niezbędnego sprzętu oraz zatrudnieniem personelu medycznego.

W połowie maja firma Ferrino zrealizowała zamówienie wykonania namiotów dla szpitala. Od 30 maja sprzęt szpitala znajduje się w magazynie w Łodzi, gdzie czeka na dopełnienie ostatnich formalności pozwalających na przewiezienie go poza strefę Schengen. Podobną procedurę weryfikacji stanu wyposażenia i formalności związanych z wykorzystaniem przechodzi obecnie ambulans, który zostanie przekazany personelowi do wsparcia pracy szpitala polowego.

Planuje się, iż szpital polowy oraz ambulans powinny w ciągu kilku najbliższych dni przejechać przez otwarty korytarz humanitarny na przejściach granicznych w Dorohusku lub Korczowej. W kolejnym etapie szpital będzie montowany w okolicy Mikołajowa.

Planowane otwarcie placówki to czerwiec 2022 roku. Całość kosztów funkcjonowania szpitala przez 6 miesięcy, zakup niezbędnego wyposażenia m.in. mebli szpitalnych, koszty transportu, utrzymania ambulansów i pracy lekarzy szacowany jest na około 1,3 miliona euro. Nasza Fundacja przekazała na zakup niezbędnego wyposażenia do funkcjonowania szpitala darowiznę w wysokości  351 641,97 złotych.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

SKOMPLETUJ WAKACYJNĄ APTECZKĘ!

SKOMPLETUJ WAKACYJNĄ APTECZKĘ!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content