ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2022

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA OBCHODZONY JEST KAŻDEGO ROKU W DNIU 7 KWIETNIA. DATA TA NIE JEST PRZYPADKOWA, TEGO DNIA W  1948 ROKU ZOSTAŁA ZAŁOŻONA ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA.

Historia tego święta jest nierozerwalnie związana z Światową Organizacją Zdrowia. Po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Zdrowia odbyły się 22 lipca 1949 roku, jednak później zmieniono datę na 7 kwietnia, aby umożliwić młodzieży szkolnej obchodzenie tego dnia. Od 1950 roku każde obchody poświęcone są innemu tematowi, który wybierany jest przez Dyrektora Generalnego WHO, na podstawie sugestii rządów i pracowników.

Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2022 roku jest „ Nasza planeta, nasze zdrowie” i koncentruje się na zagadnieniach wpływu klimatu na zdrowie oraz zapobiegania zmianom klimatycznym.

 

Każdego roku ponad 13 milionów zgonów na całym świecie jest spowodowanych przyczynami środowiskowymi, których można uniknąć, zaś obserwowany obecnie kryzys klimatyczny, jest największym zagrożeniem dla zdrowia ludzkości. Światowa Organizacja Zdrowia zwraca uwagę na potrzebę działań skierowanych na poprawę zdrowia, bez naruszania limitów ekologicznych. Gospodarka światowa powinna mieć na celu dobro człowieka, równość i zrównoważony rozwój ekologiczny. Przerwanie destrukcji planety i zdrowia ludzkiego wymaga działań legislacyjnych, reformy gospodarczej, a w wymiarze jednostkowym powinno się koncentrować na dokonywaniu zdrowych wyborów.

Nasza Fundacja każdego dnia stara się działać dla zdrowia. Nasze inicjatywy społeczne, materiały i treści edukacyjne docierają w każdym miesiącu do szerokiego grona osób, które dzięki nim mają szansę by zadbać lepiej o swoje zdrowie i zdrowie bliskich. Światowy Dzień Zdrowia to bardzo ważne święto dla Fundacji Ziko dla Zdrowia, bo zwraca uwagę na zdrowie – wartość, wokół której zbudowana jest nasza organizacja.

 

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content