Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku w dniu 7 kwietnia. Data ta nie jest przypadkowa, tego dnia w  1948 roku została założona Światowa Organizacja Zdrowia.

Historia tego święta jest nierozerwalnie związana z Światową Organizacją Zdrowia. Po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Zdrowia odbyły się 22 lipca 1949 roku, jednak później zmieniono datę na 7 kwietnia, aby umożliwić młodzieży szkolnej obchodzenie tego dnia. Od 1950 roku każde obchody poświęcone są innemu tematowi, który wybierany jest przez Dyrektora Generalnego WHO, na podstawie sugestii rządów i pracowników.

Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2021 roku jest „Budowanie  sprawiedliwszego i  zdrowszego  świata dla wszystkich”. W tym roku uwaga zwrócona jest na konsekwencje ekonomiczne oraz społeczne będące efektem panującej pandemii. Sytuacja epidemiczna oraz związane z tym zmiany w funkcjonowaniu społecznym mogą znacząco wpływać na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Dlatego tak ważne jest , aby każdy z nas podejmował różnorakie działania w swoim otoczeniu, których celem będzie promocja zdrowego stylu życia, zachęcanie do badań profilaktycznych i dbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Nasza Fundacja każdego dnia stara się działać dla zdrowia. Nasze inicjatywy społeczne, materiały i treści edukacyjne docierają w każdym miesiącu do szerokiego grona osób, które dzięki nim mają szansę by zadbać lepiej o swoje zdrowie i zdrowie bliskich. Światowy Dzień Zdrowia to bardzo ważne święto dla Fundacji Ziko dla Zdrowia, bo zwraca uwagę na zdrowie – wartość, wokół której zbudowana jest nasza organizacja.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content