Zdrowo i mądrze wykorzystaj czas z dzieckiem w domu!

Dla każdego rodzica i opiekuna, który szuka przepisu na atrakcyjne, kreatywne i mądre spędzanie czasu z młodszym dzieckiem w domu nasza Fundacja przygotowała propozycję cyklu zabaw ZDROWO MALUCHOWO, z edukacją prozdrowotną w tle. Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu –  zostań w domu, baw się, ucz i zadbaj o swoje zdrowie!

ZDROWO MALUCHOWO to  cykl edukacyjny Fundacji Ziko dla Zdrowia, przygotowany z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ramach tej inicjatywy na stronie internetowej Fundacji zostały opublikowane materiały edukacyjne, dzięki którym przygotowanie i przeprowadzenie wartościowych zabaw z dzieckiem będzie dla każdego rodzica lub opiekuna proste i przyjemne.

Rodzice lub opiekunowie młodszych dzieci mogą skorzystać z czterech scenariuszy zabaw:

•      O zdrowym odżywianiu>>>
•     
O aktywności fizycznej>>>
•     
O higienie jamy ustnej>>>
•     
O higienie rąk>>>

Przygotowanie się do przeprowadzenia zabaw zajmuje najwyżej kwadrans (trzeba przeczytać artykuł i scenariusz oraz przygotować kilka rekwizytów). Jeżeli jest taka możliwość – warto również wydrukować przygotowane przez Fundację materiały, ale nie jest to konieczne – zabawy można przeprowadzić bez wydruków. Proponowane scenariusze są podstawową bazą do zabaw – ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacać je o własne pomysły i dostępne w domu materiały edukacyjne (np. książki, filmy animowane itp.).

To, jak dużo czasu zajmie jedna zabawa zależy wyłącznie od dzieci: ich możliwości, chęci i motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań. Każda z zabaw podzielona jest na kilka mniejszych bloków, co stwarza możliwość przeprowadzenia jej w kilku częściach, by jak najlepiej dostosować się do możliwości dzieci.

Zachęcamy do wspólnych zabaw!

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content