SENIORALIA 2022 – RAZEM DLA KRAKOWSKICH SENIORÓW

BADANIA PRZESIEWOWE WZROKU, KONSULTACJE PROZDROWOTNE ORAZ CAŁA MASA UPOMINKÓW… OTO PODSUMOWANIE UDZIAŁU  FUNDACJI ZIKO DLA ZDROWIA W SENIORALIACH – CYKLICZNEJ IMPREZIE, ORGANIZOWANEJ PRZEZ MIASTO KRAKÓW Z MYŚLĄ O SENIORACH.

21 sierpnia na terenach Nowohuckiego Centrum Kultury odbyły się II Nowohuckie Senioralia. Wydarzenie było skierowane do wszystkich krakowskich seniorów, zaś jego gospodarzem był Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK – partner strategiczny naszej Fundacji. Senioralia to inicjatywa przygotowana przede wszystkim z myślą o potrzebach krakowskich seniorów. Koncerty i występy artystyczne, badania profilaktyczne, porady zdrowotne, aktywności sportowe, konkursy, degustacje – to wybrane inicjatywy, w których wzięły udział nie tylko osoby starsze, ale również ich rodziny. Bo choć Senioralia są skierowane do osób starszych, to są one nastawione na rodzinne świętowanie, które łączy pokolenia.

BADANIA I KONSULTACJE

W wydarzeniu wzięła również nasza Fundacja Ziko dla Zdrowia. Wraz z naszym partnerem – salonami optycznymi Ziko Optyk, zorganizowaliśmy w trakcie Senioraliów badania przesiewowe wzroku i porady związane ze zdrowiem i higieną oczu. Wolontariusze Fundacji (na co dzień pracownicy salonów optycznych ) zbadali wzrok ponad 100 seniorów, a wynik każdego badania był każdemu pacjentowi tłumaczony i interpretowany przez specjalistę. Seniorzy korzystali również z konsultacji optometrystów, którzy dzielili się swoją wiedzą w zakresie zdrowia i higieny oczu, badań wzroku, doboru okularów lub szkieł kontaktowych oraz  podstawowej diagnostyki chorobowej i terapii widzenia. Bardzo dziękujemy firmie ZIKO OPTYK za udział w inicjatywie i charytatywne przeprowadzenie badań oraz konsultacji prozdrowotnych dla krakowskich seniorów.

DZIĘKUJEMY NASZYM DARCZYŃCOM!

Ponadto nasza Fundacja zaangażowała się również w przygotowanie upominków dla uczestników spotkania.

Dziękujemy firmom i markom za przekazanie łącznie kilku tysięcy produktów: kosmetyków, suplementów i sprzętu medycznego, którymi mogliśmy obdarować seniorów uczestniczących w wydarzeniu.

 • ALCON POLSKA,
 • ALTER MEDICA,
 • DOMOWA APTECZKA ,
 • EL-COMP,
 • GENEXO,
 • GLENMARK PHARMACEUTICALS,
 • NOVASCON PHARMACEUTICALS,
 • ORIFARM HEALTHCARE,
 • RECORDATI POLSKA,
 • SYNOPTIS PHARMA,
 • ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE COLFARM,
 • ZINIQ.

 

PARTNERSTWO DLA KRAKOWIAN

Nasza Fundacja już po raz drugi wzięła udział w Senioraliach i wsparła organizację tego wydarzenia. Zaangażowanie w tą inicjatywę związane jest z współpracą partnerską Fundacji Ziko dla Zdrowia z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, która od ponad trzech lat koncentruje się na projektach prozdrowotnych w obszarach działalności edukacyjnej, charytatywnej i profilaktycznej.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content