NASI WOLONTARIUSZE POMOGLI W ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI

ZA NAMI KOLEJNE AKTYWNE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO KLUBU WOLONTARIATU FUNDACJI ZIKO DLA ZDROWIA. TYM RAZEM MŁODZI WOLONTARIUSZE MIELI OKAZJĘ POZNAĆ DZIAŁALNOŚĆ BANKU ŻYWNOŚCI W KRAKOWIE ORAZ POMÓC W PRZEPROWADZENIU ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI.

Zbiórki Żywności to bardzo ważne akcje społeczne, które Bank Żywności w Krakowie organizuje od ponad 20 lat, w ramach realizacji swoich działań statutowych: zmniejszania obszarów niedożywienia w Małopolsce. Idea zbiórek jest prosta i polega na obecności w placówkach handlowych wolontariuszy, którzy zachęcają klientów do zakupu i bezpłatnego przekazania trwałej żywności np. oleju, konserw, cukru, ryżu, słodyczy. Następnie żywność jest sortowana i przekazywana przez Bank Żywności na rzecz osób najbardziej potrzebujących.

W ramach naszego udziału w zbiórce zajęliśmy się sortowaniem w magazynie zebranych w sklepach artykułów. Naszym zadaniem było przygotowanie konserw, słodyczy, dań gotowych, makaronów i kasz oraz środków czystości do przekazania małopolskim organizacjom i instytucjom pomocowym, korzystającym z wsparcia Banku Żywności.

Dziękujemy Bankowi Żywności w Krakowie za możliwość wzięcia udziału w wolontariacie!

 

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content