MEDAL ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA DLA NASZEJ FUNDACJI!

FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA ZOSTAŁA LAUREATKĄ XI EDYCJI MEDALI ŚW. KRZYSZTOFA. MEDALE SĄ PRZYZNAWANE OD 2011 ROKU OSOBOM I INSTYTUCJOM WSPIERAJĄCYM MERYTORYCZNIE I FINANSOWO DZIAŁANIA MUZEUM KRAKOWA, A TAKŻE POMAGAJĄCYM W KULTYWOWANIU KRAKOWSKICH TRADYCJI.

Medal św. Krzysztofa został przyznany naszej Fundacji za wsparcie merytoryczne i finansowe wystawy „Współistnienie” organizowanej przez Muzeum Krakowa. Wystawa ukazywała jak pandemia zmieniła nasze życie, sposób myślenia i postrzegania świata w czasach, gdy troska o zdrowie stała się głównym elementem naszej codzienności. Wkład naszej Fundacji w organizację tego wydarzenia polegał na przekazaniu wsparcia finansowego i rzeczowego oraz na udziale w przygotowaniu programu wystawy i wydarzeń jej towarzyszących.

Laudację przed wręczeniem wyróżnienia wygłosił pan Mateusz Zdeb, kurator wystawy „Współistnienie”: – Współpraca z Fundacją Ziko dla Zdrowia nie sprowadzała się jedynie do dofinansowania prac nad wystawą. Dziękujemy także za pomoc merytoryczną, zarówno przy przygotowaniu ekspozycji, jak i wydarzeń jej towarzyszących. Za bezproblemowe kontakty, szybkie reagowanie na nasze pytania i prośby, a także promowanie wystawy.

Fundację reprezentował podczas uroczystości Jan Zając, prezes zarządu Fundacji: – Chciałem gorąco podziękować Panu Prezydentowi, Kapitule Medalu i Muzeum Krakowa za to, że dostrzegli naszą wrażliwość i nasz wkład w pomaganie. W trakcie pandemii nasza Fundacja wspierała wiele organizacji, instytucji i osób fizycznych. Nasze zaangażowanie w wystawę „Współistnienie” było jedną z wielu inicjatyw Fundacji. Pomogliśmy i pomagać będziemy, po pomoc jest w DNA Fundacji Ziko dla Zdrowia

Medale św. Krzysztofa są formą podziękowania za aktywność na różnych polach związanych z misją i wizją Muzeum Krakowa. Kapitułę Medali św. Krzysztofa tworzą: Kanclerz Kapituły – Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, Przewodniczący Rady Muzeum Krakowa – prof. Jacek Purchla, Przewodniczący Stałej Konferencji Dyrektorów Muzeów Krakowskich – dr hab. Jacek Górski  oraz Dyrektor Muzeum Krakowa – dr Michał Niezabitowski.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content