Co wspólnego ma mycie rąk ze smokami?

Regularne mycie rąk  zmniejsza ryzyko przenoszenia się różnego rodzaju drobnoustrojów, a wyrobienie dobrych nawyków higienicznych w dzieciństwie procentuje w dorosłym życiu. Ale czy to są argumenty, które przekonują dzieci? Jak mówić do nich o higienie rąk, aby zrozumiały, zapamiętały i przestrzegały zasad?

Dzieci można edukować na wiele sposobów – jednak najlepsze są takie, które są dla nich angażujące i stwarzają możliwość wielorakiej aktywności oraz samodzielnego poznawania rzeczywistości i uczenia się na własnych doświadczeniach. Reguła ta sprawdza się zawsze, zarówno w przypadku lekcji szkolnych, jak i zajęć dodatkowych, czy podczas samodzielnej nauki w domu.

Nasza Fundacja stworzyła program edukacyjny „Zdrowie w Twoich rękach, czyli jak skutecznie zwalczyć smoka Brudo”, w którym oprócz scenariusza zajęć (wypełnionego zadaniami plastycznymi, muzycznymi, dyskusjami i eksperymentami) wśród materiałów edukacyjnych można znaleźć karty pracy, plakaty a nawet film edukacyjny. Aby program był ciekawy dla dzieciaków jego wyróżnikiem i swoistym „antybohaterem” jest bajkowa postać smoka Brudo. Historia smoka, opowiedziana językiem dziecka, to świetny sposób na przyjazne i skuteczne przekazanie wiedzy o drobnoustrojach, które zagrażają naszemu zdrowiu i z którym możemy skutecznie walczyć poprzez dokładne mycie rąk.

Program edukacyjny „Zdrowie w Twoich rękach, czyli jak skutecznie zwalczyć smoka Brudo” został objęty patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka i  Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Jego realizacja odbywa się w ramach współpracy partnerskiej z Gminą Kraków

Materiały edukacyjne  można pobrać TUTAJ>>>

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content