Termometry dla małych pacjentów szpitala

Nasza Fundacja przekazała 50 termometrów bezdotykowych dla Fundacji „Zdrowie Dziecka”, działającej przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie. Inicjatywa ta została zrealizowana w ramach programu  „Temperatura Dobra” realizowanego przez Fundację Ziko dla Zdrowia od jesieni 2020 roku. 

Darowizna ta jest dla szpitala szczególnie wartościowym  wsparciem w dobie pandemii, kiedy regularny pomiar temperatury jest wpisany w codzienność pracy placówki – zarówno w przypadku personelu i małych pacjentów, jak i każdej osoby odwiedzającej szpital.

– W dobie pandemii funkcjonowanie szpitala bardzo się zmieniło. Nadal, zgodnie z naszą misją,  walczymy o życie, zdrowie i uśmiech dziecka, jednak wszystkie nasze działania musimy  dostosować do procedur narzuconych nam przez pandemię – mówi  pani Aleksandra Rumińska, dyrektor ds. pielęgniarstwa Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie, zaangażowana w działalność Fundacji „Zdrowie Dziecka”. Każda osoba wchodząca na teren szpitala ma mierzoną temperaturę, dziennie wykonujemy  blisko takich 200 pomiarów. Ponadto mierzymy również temperaturę naszym małym pacjentom – termometry bezdotykowe są do tego najlepsze, gdyż  pozwalają  na szybkie i bezpieczne  pomiary.

Termometry bezdotykowe są w szpitalu  jednym z najbardziej wykorzystywanych i potrzebnych w dobie pandemii przyrządów. Ogromna eksploatacja tych urządzeń powoduje ich szybkie zużycie, stąd każdy termometr jest dla placówki cennym nabytkiem.

Działania związane z przekazaniem na potrzeby szpitala dziecięcego 50 termometrów bezdotykowych są kontynuacją programu „Temperatura Dobra” realizowanego przez Fundację Ziko dla Zdrowia od jesieni 2020 roku. W ramach tej inicjatywy w termometry wyposażono 300 placówek TPD dla dzieci i młodzieży, Fundacji „Zdrowie Dziecka” jest kolejnym beneficjentem tego programu.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content