ZDROWE PREZENTY DLA TWOICH BLISKICH

W ŚWIĘTA NIE OGRANICZAJ SIĘ TYLKO DO ŻYCZENIA ZDROWIA SWOIM BLISKIM. PODARUJ IM NA GWIAZDKĘ PRODUKTY, KTÓRE REALNIE POPRAWIĄ ICH KONDYCJĘ FIZYCZNĄ I PSYCHICZNĄ. TAKIE PREZENTY DOCENIĄ ZARÓWNO STARSI JAK I MŁODSI CZŁONKOWIE RODZINY. POD WARUNKIEM ŻE BĘDĄ DO NICH ODPOWIEDNIO DOPASOWANE.

Trzypokoleniowa rodzina obdarowywuje się gwiazdkowymi prezentami

Zastanawiasz się, co podarować bliskim na gwiazdkę? Podobno najbardziej pożądane prezenty to m.in. kosmetyki, odzież oraz pieniądze. Te pierwsze wybrałaby niemal jedna trzecia pań. Co czwarta spodziewa się ubrania. Kolejne na liście życzeń są ex aequo biżuteria i pieniądze. Panowie, co nie jest chyba zaskoczeniem, woleliby dostać od św. Mikołaja sprzęt elektroniczny, alkohol i wypchaną pieniędzmi kopertę. Jeśli sądzisz, że żadna z tych propozycji nie przypadnie do gustu twoim krewnym czy znajomych, podaruj im rzecz bezcenną, czyli zdrowie.

DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO

Na początek chwilę zastanów się, co przyda się najbardziej. Co przyniesie radość, a jednocześnie będzie ulgą dla budżetu osoby, której chcesz sprawić niespodziankę. Zwłaszcza w przypadku schorowanych krewnych, którzy na co dzień są obciążeni wydatkami na leki. Tym, którzy cierpią na dolegliwości ze strony układu oddechowego, z pewnością przyda się kompaktowy inhalator, ułatwiający aplikację leków. Nie chodzi tylko o astmę czy POChP. Ten medyczny sprzęt przyda się również w domu, którego mieszkańcy często zapadają na infekcje, męczący katar czy kaszel.

Tym, którzy często podupadają na zdrowiu i często chorują w okresie zimowym, warto wręczyć paczuszkę zawierającą specyfik wspomagający odporność w postaci tranu czy preparatów z dużą ilością witaminy C, np. z owocu aceroli, czarnego bzu, dzikiej róży czy maliny.

Osobom, których serce nie domaga i mają kłopoty z ciśnieniem, przyda się dobry ciśnieniomierz, który szybko mierzy ciśnienie krwi i częstość tętna. Pomocne będą też suplementy diety działające wzmacniająco-tonizująco, jak również wyciągi z głogu czy olej z wiesiołka.

Praktycznym prezentem mogą okazać się również rajstopy uciskowe. Skorzystają z nich nie tylko osoby mające problem z żylakami. Przydadzą się również zdrowym podróżnikom, którzy długie godziny spędzają w autokarze, czy samolocie.

POSTAW NA PEWNIAKI

Tak jak co roku, z pewnością dobrym prezentem dla pań będą dermokosmetyki dedykowane zarówno kobietom jak i mężczyznom o wymagającej cerze. W ciemno możesz też kupować preparaty witaminowe dopasowane do odpowiedniej grupy wiekowej czy stylu życia: dla dzieci, kobiet, osób aktywnych czy seniorów. Atrakcyjnym dodatkiem do książki czy perfum, bez względu na wiek obdarowywanego, będzie opakowanie witaminy D. W zimowym sezonie, kiedy słońca jest jak na lekarstwo, pomoże każdemu, bez względu na wiek.

Jeśli ktoś bliski twojemu sercu spodziewa się dziecka, to właściwy moment, żeby wesprzeć go w przygotowaniu wyprawki dla maluszka. Termometr, odciągacz pokarmu czy kosmetyki do pielęgnacji skóry maluszka z pewnością znajdą uznanie u przyszłych rodziców. Pomyśl też o młodej mamie, której skóra i organizm wymagają specjalnego wsparcia.

PO PIERWSZE: NIE SZKODZIĆ

Mając w planie tego typu zakupy, pamiętaj, żeby sprawiły radość a nie zaszkodziły obdarowanemu. Dlatego swoje decyzje skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Dotyczy to zwłaszcza leków bez recepty i suplementów, które podane w niewłaściwych dawkach mogą czasem bardziej zaszkodzić niż pomóc. Wspomnij też o schorzeniach, na jakie cierpią twoi bliscy, czy ich ewentualnych dietach, które mogą mieć wpływ na wybór produktów. Trzeba pamiętać również, że zażywane leki mogą wchodzić w interakcje między sobą, więc o to również warto zapytać.

Jeśli zdecydowałeś się na wsparcie zdrowia bliskich, na przedświąteczne zakupy wybieraj tylko sprawdzone miejsca zakupu. Dzięki temu masz pewność, że leki pochodzą ze sprawdzonych źródeł, są właściwie przechowywane i mają odpowiedni termin przydatności. W takich miejscach masz również gwarancję uzyskania fachowej pomocy, która rozwieje Twoje wątpliwości i sprawi, że prezent, który nabędziesz będzie idealnie dopasowany do potrzeb bliskiej Ci osoby.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content