APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY DLA KOLONISTÓW Z TPD!

NASZA FUNDACJA PRZEKAZAŁA TRZY W PEŁNI WYPOSAŻONE APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY, Z KTÓRYCH BĘDĄ KORZYSTAĆ DZIECI WYPOCZYWAJĄCE NA TURNUSACH KOLONIJNYCH TPD W POZNANIU, JASTRZĘBIEJ GÓRZE I SEROCKU. 

Historia pierwszych kolonii dziecięcych, organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, sięga wczesnego okresu powojennego. Pierwsi koloniści wyjechali na wakacje z TPD w latach 50-tych i pochodzili z terenów wiejskich. Kolonie miały być dla dzieci wyjazdem na którym dzięki odpowiedniej diecie, aktywności fizycznej oraz opiece pedagogicznej i medycznej, miały poprawić swój stan zdrowia i zbudować odpowiednią odporność na zbliżający się rok szkolny.

Podobnie, jak przed blisko siedemdziesięciu laty również i dziś dzieci wyjeżdżają na wakacje z TPD. Nasza Fundacja już po raz drugi zadbała o zdrowie i bezpieczeństwo kolonistów , przekazując TPD świetnie wyposażone apteczki pierwszej pomocy. Plecaki wyposażone w niezbędne opatrunki, środki medyczne, suplemmenty, kosmetyki i leki  trafiły już do Poznania, Serocka i Jastrzębiej Góry, gdzie na 8 turnusach wypoczynkowych wakacje spędzi 350 kolonistów!

Dzieciom i ich opiekunom życzymy wspaniałych przygód! I oby apteczki były w użyciu jak najrzadziej…

 

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content