25 197 PRODUKTÓW ZE ZBIÓRKI „POMOC DLA UKRAINY” PRZEKAZANE POTRZEBUJĄCYM

FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA PRZEKAZAŁA 25 197 PRODUKTÓW NA RZECZ ORGANIZACJI WSPIERAJĄCYCH OBYWATELI OBJĘTEJ WOJNĄ UKRAINY. WSZYSTKIE TE ARTYKUŁY POZYSKANE ZOSTAŁY PRZEZ FUNDACJĘ W RAMACH ZBIÓRKI PUBLICZNEJ „POMOC DLA UKRAINY”, PROWADZONEJ W KILKUDZIESIĘCIU APTEKACH ZIKO W CAŁYM KRAJU.

Wojna w Ukrainie sprawiła, że w naszym kraju uruchomionych zostało  wiele inicjatyw pomocowych na rzecz osób zamieszkujących tereny objęte działaniami zbrojnymi oraz dla uchodźców. Ze wsparciem ruszyło szerokie grono osób indywidualnych, instytucji publicznych, podmiotów biznesowych i organizacji pozarządowych. Wśród organizatorów akcji pomocowych na rzecz Ukrainy znalazła się również Fundacja Ziko dla Zdrowia, a pierwszą z inicjatyw podjętych przez organizację była zbiórka publiczna „Pomoc dla Ukrainy”, która trwała od 10 marca do 31 maja 2022 roku (zarejestrowana  przez MSWiA pod numerem 2022/1304/OR).

W przeprowadzenie zbiórki publicznej zaangażowali się pracownicy kilkudziesięciu aptek Ziko.  Dary można było przekazywać w aptekach w Bielsku-Białej, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Gorzowie Wielkopolskim, Grójcu, Inowrocławiu, Jaworznie, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Krakowie Mińsku Mazowieckim, Myszkowie, Olkuszu, Otwocku, Piastowie, Piekarach, Poznaniu, Rudzie, Rybniku, Sosnowcu, Tarnowskich Górach, Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu, Żyrardowie i Żywcu oraz w aptece internetowej – na terenie całego kraju.

W ramach zbiórki zebrano materiały opatrunkowe, środki do dezynfekcji i gojenia ran oraz kosmetyki i artykuły higieniczne. Wśród najczęściej przekazywanych darów znalazły się opatrunki: kompresy gazowe (5 965 zestawów), bandaże (3 684 sztuk) i gazy (2 076 sztuk). Powodzenie tej inicjatywy było możliwe za sprawą wolontaryjnego zaangażowania pracowników aptek, którzy przeprowadzili lokalne zbiórki oraz dzięki wszystkim darczyńcom, którzy przekazali potrzebne artykuły.

– Od pierwszych dni wojny pracownicy naszej apteki angażowali się w pomoc dla Ukrainy. Dlatego, jak tylko pojawiła się okazja, chętnie dołączyliśmy całym zespołem do organizacji zbiórki publicznej
Fundacji Ziko dla Zdrowia w naszej aptece
– mówi pani Weronika Tomasik, kierownik apteki w Bielsku Białej, w której zebrano najwięcej, bo aż 2 306 produktów. Wiedzieliśmy, że mamy empatycznych pacjentów, ale skala pomocy z ich strony przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Nikt nie przeszedł obojętnie, niektórzy dokładali do kosza nawet wielokrotnie!

Wszystkie artykuły zebrane w ramach zbiórki trafiły już do organizacji niosących bezpośrednią pomoc obywatelom  Ukrainy – do lokalnych oddziałów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz PCK. Było to możliwe za sprawą wsparcia logistyki całej akcji przez DPD Polska – kurierzy tej firmy w ciągu trzech  miesięcy trwania zbiórki odebrali z aptek i dostarczyli do organizacji kilkaset przesyłek: paczek i palet z zebranymi produktami.

– Przeprowadzenie zbiórki było możliwe dzięki wsparciu innych osób, firm i organizacji – mówi pani Beata Kmieć, członek zarządu Fundacji Ziko dla ZdrowiaBardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazywali produkty, pracownikom Ziko zaangażowanym w przeprowadzenie akcji, firmie DPD Polska za wsparcie logistyczne oraz organizacjom, które przekazały zebrane przez nas produkty potrzebującym. 

Przeprowadzona zbiórka publiczna była jedną z wielu inicjatyw na rzecz Ukrainy, w którą zaangażowała się Fundacja Ziko dla Zdrowia. Organizacja wsparła również darowizną finansową w wysokości ponad 351 tys. złotych powstanie szpitala polowego Polskiej Misji Medycznej w Mikołajewie (planowany termin uruchomienia szpitala: czerwiec 2022) oraz przekazała darowizny rzeczowe dla instytucji i organizacji lokalnych.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content