7 URODZINY FUNDACJI ZIKO DLA ZDROWIA

FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA POWSTAŁA 27 KWIETNIA 2016 ROKU, WIĘC ZA NAMI JEST JUŻ SIEDEM LAT DZIAŁALNOŚCI! Z TEJ OKAZJI ZACHĘCAMY DO PRZECZYTANIA 7 FAKTÓW O NASZEJ FUNDACJI!

1. POMAGAMY W POTRZEBIE

W ramach darowizn finansowych przekazaliśmy już blisko 650 000 złotych. Jeżeli chodzi o darowizny rzeczowe, to przekazaliśmy je do różnych organizacji i instytucji blisko 200 razy!
Za sprawą zbiórki publicznej okularów w salonach optycznych przekazaliśmy już blisko 3 000 okularów do polskiej organizacji misyjnej w Afryce, zaś w ramach prowadzonej w 2022 roku zbiórki publicznej „Pomoc dla Ukrainy” przekazaliśmy ponad 25 000 produktów dla potrzebujących!

2. BLOGUJEMY

Edukacyjny blog prozdrowotny na stronie internetowej Fundacji prowadzimy od marca 2017 roku. Dziś możemy się na nim pochwalić publikacją blisko 400 artykułów poradniczych poświęconych zdrowiu, z których miesięcznie korzysta ponad 120 000 czytelników!

3. KRĘCIMY FILMY

Od połowy 2020 roku produkujemy treści edukacyjne w formie krótkich filmów o zdrowiu. Fundacyjny kanał na  YouTube subskrybuje już ponad 1 200 osób, zaś nasze filmiki zostały obejrzane ponad 140 0000 razy!

4. KORZYSTAMY Z STATUSU OPP

OPP to nic innego, jak certyfikacja naszej Fundacji jako organizacji pożytku publicznego. Fundacja cieszy się tym statutem od 13 września 2019 roku – w związku z tym jesteśmy zobligowani do publikowania szczegółowych sprawozdań , ale w zamian możemy pozyskiwać darowizny z tytułu odpisów 1% podatku dochodowego.

5. CIESZYMY SIĘ Z NAGRÓD

W 2021 roku nasza Fundacja została uhonorowana tytułem Filantropa Krakowa w kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropii. Rok 2022 przyniósł nam kolenje wyróżnienie: Medal św. Krzysztofa , przyznany naszej Fundacji za wsparcie merytoryczne i finansowe wystawy „Współistnienie” organizowanej przez Muzeum Krakowa.

6. WSPÓŁPRACUJEMY Z BIZNESEM

Jako organizacja charytatywna staramy się otaczać przyjaciółmi, którzy pomagają nam w realizacji celów statutowych przekazując na rzecz Fundacji darowizny rzeczowe i finansowe. Grono naszych darczyńców biznesowych powoli, acz stabilnie się poszerza, z czego jesteśmy bardzo dumni!

7. ZACHĘCAMY DO PORUSZENIA CIAŁ I SERC!

Wiosną 2023 roku Fundacja rozpoczęła realizację nowego projektu, skierowanego do pracowników Ziko. Każda godzina sportowej aktywności fizycznej uczestników tej inicjatywy przeliczy się na sprzęt sportowy, który Fundacja przekaże do lokalnych organizacji i instytucji wspierających osoby potrzebujące.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ciągu  minionych lat działali dla  dobra naszej Fundacji jako darczyńcy, wolontariusze, partnerzy  i pracownicy. Wasza obecność i osobisty wkład  przyniosły wiele pożytku, nie tylko naszej Fundacji, ale przede wszystkim szerokiemu gronu osób, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, którym pomagamy. 

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content