6 URODZINY FUNDACJI ZIKO DLA ZDROWIA

FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA POWSTAŁA 27 KWIETNIA 2016 ROKU, WIĘC ZA NAMI JEST JUŻ SZEŚĆ LAT DZIAŁALNOŚCI! Z TEJ OKAZJI ZACHĘCAMY DO PRZECZYTANIA 6 NAJWAŻNIEJSZYCH I NAJBARDZIEJ AKTUALNYCH FAKTÓW O NASZEJ FUNDACJI!

1. POMAGAMY W POTRZEBIE

Działania charytatywne>>> na rzecz osób potrzebujących stanowią bardzo ważny obszar programowy naszej Fundacji.
W ramach darowizn finansowych przekazaliśmy blisko 600 000 złotych. Środki te zostały przeznaczone na pomoc szpitalom „covidowym”, organizację wystawy „Współistnienie” w Muzeum Krakowa oraz powstanie szpitala polowego, który już niebawem rozpocznie swoją działalność w Ukrainie.
Jeżeli chodzi o darowizny rzeczowe, to przekazaliśmy je do różnych organizacji i instytucji ponad 150 razy! Wśród najczęściej darowanych przez Fundację artykułów są środki do dezynfekcji i higieny oraz suplementy diety.
Z myślą o potrzebujących organizujemy również zbiórki charytatywne wśród pracowników centrali oraz zbiórki publiczne w salonach optycznych i aptekach. Dzięki zbiórkom charytatywnym w biurze już 5 razy wsparliśmy potrzebujących. Za sprawą zbiórki publicznej okularów w salonach optycznych przekazaliśmy już blisko 2 000 okularów do polskich organizacji misyjnych działających w Afryce, zaś w ramach prowadzonej obecnie przez nas w aptekach zbiórki publicznej  „Pomoc dla Ukrainy” przekazaliśmy ponad 25 000 produktów dla potrzebujących!

2. BLOGUJEMY

Edukacyjny blog prozdrowotny na stronie internetowej Fundacji>>> prowadzimy od marca 2017 roku. Dziś możemy się na nim pochwalić publikacją ponad 300 artykułów poradniczych poświęconych zdrowiu, z których miesięcznie korzysta ponad 100 000 czytelników!
Treści na naszym blogu tworzymy z myślą o potrzebach naszych czytelników – ich tematy są inspirowane statystykami najczęściej wyszukiwanych tematów o zdrowiu w google, zaś teksty są pisane w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego.

3. KRĘCIMY FILMY

Od połowy 2020 roku produkujemy treści edukacyjne w formie krótkich filmów o zdrowiu. Fundacyjny kanał na  YouTube>>> subskrybuje już ponad 1 000 osób, zaś nasze filmiki zostały obejrzane ponad 108 0000 razy! Ulubionym filmem Fundacji odtwarzanym na yT jest „Mierz swoje tętno, każdego dnia”>>>, został on już obejrzany ponad 76 000 razy!

4. KORZYSTAMY Z STATUSU OPP

OPP to nic innego, jak certyfikacja naszej Fundacji jako organizacji pożytku publicznego. Fundacja cieszy się tym statutem od 13 września 2019 roku – w związku z tym jesteśmy zobligowani do publikowania szczegółowych sprawozdań>>> , ale w zamian możemy pozyskiwać darowizny z tytułu odpisów 1% podatku dochodowego.
W tym roku po raz kolejny możemy wspólnymi siłami zrobić wiele dobrego dzięki środkom z 1%, dlatego gorąco zachęcamy, by przy okazji rozliczeń podzielić się swoim 1% z podopiecznymi Fundacji Ziko dla Zdrowia: Gabrysią, Mają, Adasiem, Franciszkiem i Kajetanem. Programy do rozliczeń PIT na rzecz naszych podopiecznych znajdziecie na stronie internetowej Fundacji>>>.

5. CIESZYMY SIĘ Z NAGRODY

W zeszłym roku nasza Fundacja została uhonorowana tytułem Filantropa Krakowa A.D. 2020 w kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropii. Nagrodę tą przyjęliśmy>>> z wielką radością! Nominacja do niej została złożona przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – naszego partnera strategicznego, ale Kapituła Dobroczynności wyróżniła naszą Fundację nie tylko za pomoc dzieciom, ale za wszystkie działania społeczne, charytatywne i edukacyjne w obszarze ochrony i promocji zdrowia.

6. WSPÓŁPRACUJEMY Z BIZNESEM

Jako organizacja charytatywna staramy się otaczać przyjaciółmi, którzy pomagają nam w realizacji celów statutowych przekazując na rzecz Fundacji darowizny rzeczowe i finansowe. Grono naszych darczyńców biznesowych powoli, acz stabilnie się poszerza, z czego jesteśmy bardzo dumni!
Co więcej – Fundacja ma za sobą pierwszą akcję CRM>>> (cross related marketing), w ramach której zaprosiliśmy klientów ZIKO Dermo na zakupy, z których 1 złotych od każdego sprzedanego artykułu przeznaczyliśmy na działania charytatywne Fundacji. W ramach akcji zostało sprzedanych aż 34 000 produktów!


Dziękujemy Wszystkim, którzy w ciągu sześciu minionych lat działali dla  dobra naszej Fundacji jako darczyńcy, wolontariusze, partnerzy  i pracownicy. Wasza obecność i osobisty wkład  przyniosły wiele pożytku, nie tylko naszej Fundacji, ale przede wszystkim szerokiemu gronu osób, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, którym pomagamy. A dziękując, mamy nadzieję na dalsze wspólne działania!


 

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content