Zapraszamy na kolejne webinarium – resuscytacja krążeniowo-oddechowa i urządzenia AED

W piątek 18 grudnia o godz. 17 odbędzie się webinarium Fundacji Ziko dla Zdrowia poświęcone resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz urządzeniom AED. Wydarzenie będzie na żywo transmitowane przez Facebooka Fundacji>>>, dostęp do niego jest bezpłatny. 

Co 5 sekund w wyniku nagłego zatrzymania krążenia umiera człowiek, to główna przyczyna zgonów na całym świecie. Po minucie bez tlenu komórki mózgowe zaczynają obumierać – dzieje się to najczęściej na oczach świadków (40 % przypadków) i to od ich umiejętności udzielenia pierwszej pomocy zależy najczęściej życie drugiego człowieka, bo czas do przyjazdu pogotowia ratunkowego może wynosić kilkanaście minut lub dłużej.

Zdolność wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej podczas oczekiwania na karetkę ma kluczowe znaczenie dla poprawy przeżywalności pacjenta – współczynnik przeżywalności poprawia się 3-krotnie, jeśli świadkowie zdarzenia właściwie udzielą pierwszej pomocy.

Na najbliższym webinarium Fundacji spotkamy się z panem Jerzym Jaskułą, ratownikiem medycznym, pracownikiem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, który pokaże w jaki sposób prawidłowo wykonywać resuscytację osób dorosłych i dzieci (uwzględniając również najnowsze zalecenia epidemiologiczne) oraz opowie o urządzeniach AED, których użycie w przypadku zatrzymania krążenia zwiększają szansę na przeżycie do ponad 60%.

Ponadto na webinarium porozmawiamy o dostępności aparatury AED w Krakowie – opowiemy w jakich miejscach publicznych szukać urządzeń i kto może z nich korzystać.

Czego jeszcze można się spodziewać po webinarium? Ciekawe wyniki badań, pokazy pierwszej pomocy i dużo pozytywnej energii, dzięki której wiedza łatwiej wchodzi do głowy!

Zachęcamy Was do aktywnego udziału w webinarium i zadawania pytań – postaramy się rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości.

Wystarczy 18 grudnia o godz. 17 dołączyć do spotkania na FB: kliknij tutaj>>> , a najlepiej już teraz zgłosić swoje uczestnictwo, aby otrzymać powiadomienie przypominające o webinarze.

Dziękujemy Miasto Kraków (które jest partnerem strategicznym Fundacji) za współpracę i wsparcie merytoryczne realizacji webinarium!

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content