NORDIC WALKING DLA KAŻDEGO

WYBÓR AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ TO KWESTIA INDYWIDUALNA – ZALEŻY PRZEDE WSZYSTKIM OD NASZEGO STANU ZDROWIA ORAZ SPRAWNOŚCI. DLA TYCH, KTÓRZY DOPIERO ZACZYNAJĄ SWOJĄ „PRZYGODĘ Z SPORTEM” POLECAMY SPRÓBOWAĆ ĆWICZEŃ Z KIJKAMI. NORDIC WOLKING TO ZNAKOMITY SPOSÓB NA POPRAWĘ SWOJEJ SPRAWNOŚCI, ZDROWIA I ODPORNOŚCI!

Nordic Walking to aktywność fizyczna, która zdobyła miliony zwolenników na całym świecie! Ćwiczenia z kijkami są dostępne dla każdego – nie wymagają dużych inwestycji w sprzęt sportowy, łatwo opanować technikę i nie trzeba uczyć się skomplikowanych ćwiczeń.

RUSZ SIĘ DLA ZDROWIA!

Siedzący tryb życia może być bardzo niebezpieczny! Nie tylko zwiększa prawdopodobieństwo otyłości, ale też m.in. nadciśnienia, osteoporozy, miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu, zawału serca czy cukrzycy. Nieelastyczne mięśnie mogą prowadzić do bólów kręgosłupa i stawów, a słabsze kości niosą większe ryzyko urazów i złamań.

Nordic Walking to nie tylko sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. Regularna aktywność fizyczna pozwala zredukować nadciśnienie, poprawić sprawność układu krążenia oraz obniżyć poziom cholesterolu oraz poziom cukru we krwi. Dodatkowo kijki poprawiają zmysł równowagi, więc nie trzeba obawiać się upadków. Istnieją jednak przeciwskazania dla uprawiania tego sportu: np. urazy ortopedyczne, niektóre przewlekłe choroby oraz stany osłabienia organizmu po przebytym leczeniu.

PIERWSZY MARSZ – DO SKLEPU

Jak zacząć przygodę z kijkami? Przede wszystkim od zakupienia odpowiednego sprzętu! Do podstawowego ekwipunku zaliczają się kijki, najlepiej wybrać takie, które mają paski utrzymujące je przy dłoni i ułatwiające odpychanie od podłoża i są zrobione z aluminium, włókna szklanego bądź mieszanki włókna szklanego z węglowym. Kijki należy dobrać do swojego wzrostu, tak aby wygodnie ustawić je na wysokość, zgodnie z przelicznikiem: twój wzrost x 0,66.

Warto również zainwestować w obuwie sportowe, odpowiednie do spacerów, rękawiczki (przydadzą się szczególnie osobom o wrażliwej skórze na dłoniach) oraz wygodny strój sportowy i okulary słoneczne.

TRZY ETAPY TRENINGU NORDIC WALKING

PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE

Z kijkami można ćwiczyć w grupie lub samemu. Na początku warto wziąć udział w zajęciach instruktażowych z trenerem, by nauczyć się prawidłowej techniki wykonywanych treningów.

Nordic Walking to aktywność fizyczna, która zdobyła miliony zwolenników na całym świecie, a szczególnie pokochali ją seniorzy! Ćwiczenia z kijkami są dostępne dla każdego – nie wymagają dużych inwestycji w sprzęt sportowy,  łatwo opanować technikę i nie trzeba uczyć się skomplikowanych ćwiczeń.

 

 

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content