384 sztuk okularów dla osób potrzebujących

Dzięki wsparciu klientów i pracowników salonów Ziko Optyk kolejne okulary korekcyjne i słoneczne trafiły do organizacji pomocowych w Polsce i w Afryce.

Podsumowaliśmy kolejny kwartał zbiórki okularów, którą od początku roku prowadzimy w salonach optycznych Ziko Optyk. Do skarbon naszej Fundacji trafiło blisko 400 par okularów! Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały swoje okulary oraz pracownikom Ziko Optyk, którzy każdą przekazaną parę okularów zbadali pod kątem mocy szkieł, oczyścili oraz dokonali drobnych napraw i konserwacji.

100 par spośród zebranych okularów trafi do dzieci będących pod opieką terenowych oddziałów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w regionach przemyskim, śląskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Pozostałe okulary słoneczne i korekcyjne dla dzieci oraz osób dorosłych (284 szt.) trafiły do Fundacji Redemptoris Missio, która prowadzi programy humanitarne dla mieszkańców Afryki.

– Bardzo serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie w akcję. W krajach misyjnych, kiedy ludziom pogarsza się wzrok, wielu z nich traci dotychczasowe możliwości zarobkowania poprzez szycie, haftowanie czy inne drobne prace rzemieślnicze, które pozwalały im utrzymać rodzinę. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczyć tym ludziom okulary… – mówi Justyna Janiec-Palczewska, prezes Fundacji Redemptoris Missio.
Część przekazanych przez Fundację Ziko dla Zdrowia okularów zabiorą ze sobą wolontariusze naszej Fundacji, którzy w listopadzie wyjadą do pracy w Republice Centralnej Afryki, ale część z nich przekażemy w paczkach do misji w Kamerunie, Tanzanii, Ugandzie i Rwandzie.
Według obserwacji pracujących na misjach okulistów, miejscowej ludności najbardziej potrzebne są okulary oznaczone mocą „plus”, ze względu na starczowzroczność, która dotyka Afrykańczyków  już po czterdziestym roku życia. Ale również przydają się tam okulary dziecięce. Często bywa, że uczące się w misyjnych szkołach dzieci są uznawane za mniej zdolne ponieważ nie potrafią nauczyć się pisać i czytać. Tymczasem często przyczyna problemów leży zupełnie gdzie indziej: dzieci z powodu wady wzroku nie widzą tego, co pisze na tablicy nauczyciel…

Zachęcamy klientów salonów, do dalszego udziału w inicjatywie i przekazywania okularów do skarbon, znajdujących się w salonach optycznych w Katowicach przy ul. 3 Maja 7 oraz w Krakowie przy ul. Beskidzkiej 30A,  ul. Czerwone Maki 33 i ul. Grażyny 4.


Zbiórka okularów w salonach Ziko Optyk prowadzona jest na podstawie zgłoszenia zbiórki publicznej do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (nr 2021/12/OR).

ZGODNIE Z ZGŁOSZENIEM ZBIÓRKI PUBLICZNEJ OKULARY
MOŻNA PRZEKAZYWAĆ WYŁĄCZNIE  STACJONARNIE,
WE WSKAZANYCH SALONACH ZIKO OPTYK.
PROSIMY O NIE WYSYŁANIE OKULARÓW NA ADRES FUNDACJI BĄDŹ SALONÓW ZIKO OPTYK. 


NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content