W 2023 roku zebraliśmy 951 sztuk okularów dla potrzebujących!

DZIĘKI WSPARCIU KLIENTÓW I PRACOWNIKÓW SALONÓW ZIKO OPTYK 951 SZTUK OKULARÓW KOREKCYJNYCH I PRZECIWSŁONECZNYCH TRAFIŁO DO POLSKIEJ ORGANIZACJI MISYJNEJ POMAGAJĄCEJ AFRYKAŃCZYKOM. DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W NASZEJ ZBIÓRCE PUBLICZNEJ!


Podsumowaliśmy kolejny rok zbiórki publicznej okularów, którą prowadzimy w salonach optycznych Ziko Optyk. Do skarbon naszej Fundacji trafiło 951 sztuk okularów! Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały swoje okulary!

Zbiórka prowadzona była we współpracy z czteroma salonami Ziko Optyk. Pracownicy salonów, jako wolontariusze naszej Fundacji,  każdą przekazaną parę okularów zbadali pod kątem mocy szkieł, oczyścili oraz dokonali drobnych napraw i konserwacji. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom z salonów Ziko Optyk za zaangażowanie w zbiórkę!

Wszystkie okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne trafiły do Fundacji Redemptoris Missio, która prowadzi programy humanitarne dla mieszkańców Afryki w Republice Centralnej Afryki, Kamerunie, Tanzanii, Ugandzie i Rwandzie.

– Bardzo serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie w akcję. W krajach misyjnych, kiedy ludziom pogarsza się wzrok, wielu z nich traci dotychczasowe możliwości zarobkowania poprzez szycie, haftowanie czy inne drobne prace rzemieślnicze, które pozwalały im utrzymać rodzinę. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczyć tym ludziom okulary… – mówi Justyna Janiec-Palczewska, prezes Fundacji Redemptoris Missio. Według obserwacji pracujących na misjach okulistów, miejscowej ludności najbardziej potrzebne są okulary oznaczone mocą „plus”, ze względu na starczowzroczność, która dotyka Afrykańczyków  już po czterdziestym roku życia. Ale również przydają się tam okulary dziecięce. Często bywa, że uczące się w misyjnych szkołach dzieci są uznawane za mniej zdolne ponieważ nie potrafią nauczyć się pisać i czytać. Tymczasem często przyczyna problemów leży zupełnie gdzie indziej: dzieci z powodu wady wzroku nie widzą tego, co pisze na tablicy nauczyciel…

Zbiórka okularów prowadzona była na podstawie zgłoszenia zbiórki publicznej do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (nr 2023/782/OR). Dokumenty związane z zgłoszeniem, rozliczeniem i rozdysponowaniem pozyskanych darów dostępne są na portalu zbiórek publicznych>>> , prowadzonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content