Przygotuj dziecko na powrót do przedszkola, szkoły i na zajęcia dodatkowe!

Za kilka dni dzieci wrócą do swoich szkół i przedszkoli po wakacyjnej przerwie. Rozpoczną się również zajęcia w świetlicach, ogniskach i domach kultury. Jak je przygotować do powrotu, aby ich nauka i zabawa była bezpieczna?

Tłumaczyć, wyjaśniać, edukować i rozmawiać, nie ma innej drogi. W nowej, pandemicznej rzeczywistości – to nas: rodziców, opiekunów i pedagogów obowiązkiem jest stała edukacja dzieci pod kątem zachowania zasad higieny i bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu czy szkole i w miejscach publicznych.

Jednym z tematów, na który trzeba szczególnie zwracać uwagę jest higiena rąk.
Dlaczego? Na naszych dłoniach żyje około 150 gatunków bakterii i wirusów, a na każdy centymetr kwadratowy skóry przypada około pięć milionów drobnoustrojów. Część z nich to organizmy patogenne – wywołują infekcje i choroby. Zakażenie drobnoustrojami, które mamy na rękach, może być groźne dla naszego zdrowia a nawet życia, zaś najlepszym sposobem na to, aby go uniknąć jest częste i dokładne mycie rąk.

Podejmując z dziećmi temat higieny rąk warto skorzystać z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez naszą fundację: kolorowanki, artykułu edukacyjnego oraz scenariusza zabawy „Zdrowie w naszych rękach”. Wszystkie te materiały udostępniamy tutaj>>>, i zachęcamy do korzystania z nich i dobrej zabawy z edukacją w tle!

Materiały edukacyjne dotyczące higieny rąk są realizowane przez naszą Fundację w ramach cyklu edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym „ZDROWO MALUCHOWO”, zachęcamy również do korzystania z pozostałych propozycji tutaj>>>.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content