Fundacja Ziko dla Zdrowia partnerem konkursu Filantropa Krakowa!

Tytuł Filantropa Krakowa został ustanowiony przez Radę Miasta w 2000 roku. To sposób na uhonorowanie tych osób i instytucji, które społeczne i bezinteresownie udzielają pomocy potrzebującym.

Laureaci wyłaniani są w dwóch kategoriach:

1) najciekawsza forma i efektywność filantropii,
2) wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub instytucjom.

Jako partner tegorocznego konkursu zachęcamy wszystkich krakowian do aktywnego udziału w nim i zgłaszania kandydatur do tytułu: osób, organizacji i podmiotów biznesowych. Można to zrobić do 31 marca, na dwa sposoby:
– w formie elektronicznej – złożenie wniosku w portalu publicznym ePUAP
– w formie drukowanej – złożenie podpisanego wniosku w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia UMK przy ul. Dekerta 24 w Krakowie.

Dlaczego warto aktywnie wziąć udział w tegorocznej edycji Filantropa Krakowa tłumaczy Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa: – Nasze wyróżnienie pozwala wydobywać z cienia różne wartościowe i szlachetne działania oraz inicjatywy, a także promować wspaniałe postawy krakowskich Filantropów – ludzi, którzy bezinteresownie oddają innym swój czas, talenty, siły i energię.

Do tej pory tytułami Filantropów Krakowa uhonorowano 62 laureatów – osób, instytucji, firm i organizacji. Laureatów tytułu za rok 2019 poznamy podczas uroczystej gali zaplanowanej na czerwiec. Zwycięzcy plebiscytu otrzymają tytuł Filantropa Krakowa oraz berło św. Królowej Jadwigi, będącej wzorem dla filantropów, wykonane z brązu pokrytego warstwą srebra.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content