Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci w krakowskim szpitalu

Do zakończenia wakacji dzieli nas już tylko kilkanaście dni… Niestety, nie każde dziecko wróci we wrześniu do swojej szkoły, czy przedszkola. Niektóre z nich rozpoczną naukę w warunkach zupełnie innych – w szkołach i przedszkolach, działających przy szpitalach dziecięcych. 

Takie właśnie placówki działają niedaleko biura naszej Fundacji – w Zespole Szkół Specjalnych Nr 3 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Podopiecznymi przedszkola, szkoły podstawowej i liceum są tu mali pacjenci, a zajęcia prowadzone są przy szpitalnych łóżkach oraz w salkach do nauki i zabawy. Ale choć przedszkole i szkoły w szpitalu mają na celu edukację swoich podopiecznych, to jednak ich działalność niczym nie przypomina „normalnej” szkoły. Praca pedagogów wybiega tu poza standardowe obowiązki nauczycieli: tu liczy się nie tylko realizacja programów, ale również towarzyszenie w powrocie do zdrowia, dawanie poczucia bezpieczeństwa, motywowanie do walki z chorobą…

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym każdego roku hospitalizowanych jest około 30 tys. dzieciaków, znaczna część  z nich w czasie swojego leczenia bierze udział w zajęciach organizowanych przez przyszpitalne przedszkole i szkoły. Aby te dzieci mogły w pełni korzystać z edukacji w szpitalu, potrzebują nie tylko instytucji szkoły i przedszkola, ale również zeszytów, kredek, kleju… Dlatego – z myślą o potrzebach przedszkolaków i uczniów w USD w Krakowie serdecznie zapraszamy udziału w zbiórce artykułów szkolnychKażdy z nas może pomóc – wystarczy w terminie od 23 sierpnia do 3 września przynieść do naszego biura odpowiednie artykuły szkolne.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content