SAMOBADANIE – NOWY PROJEKT EDUKACYJNY FUNDACJI

NASZA FUNDACJA URUCHOMIŁA PROJEKT, W KTÓRYM EDUKUJE I NAMAWIA DO SAMODZIELNEJ KONTROLI ZDROWIA. ZACHĘCAMY, BY SKORZYSTAĆ Z TREŚCI EDUKACYJNYCH FUNDACJI I POLECIĆ JE SWOIM RODZINOM I ZNAJOMYM!

Regularne samobadanie to najlepszy sposób na to, aby mieć swoje zdrowie pod kontrolą. Samodzielne mierzenie podstawowych parametrów pracy naszego organizmu zalecane jest każdemu – w ten sposób osoby chore mogą szybko wychwycić sygnały świadczące o zaostrzeniu przebiegu choroby, zaś osoby zdrowe upewnić się o swojej dobrej kondycji bądź szybko wychwycić symptomy świadczące o ewentualnym rozwoju choroby.
Samobadania są tematem, któremu Fundacja poświęciła cykl 5 filmów i artykułów edukacyjnych. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem – filmy zostały już obejrzane przez blisko 80 tys. osób, zaś z treści artykułów skorzystało ponad 30 tys. osób. Oto zakres tematów, które poruszamy w cyklu edukacyjnym dot. samobadania:

Sprawdzaj temperaturę ciała!

Podwyższona lub obniżona temperatura może być zarówno objawem niebudzącym niepokoju, jak i objawem ciężkiej, a nawet zagrażającej życiu choroby. Dlatego tak ważna jest samokontrola zdrowia i codzienny pomiar temperatury ciała.

Kontroluj ciśnienie tętnicze!

Pomiar ciśnienia tętniczego to jedno z prostszych a jednocześnie ważniejszych badań jakie można wykonywać w zaciszu swojego domu. Dziesięć minut każdego dnia – tylko tyle czasu trzeba poświęcić, aby monitorować systematycznie swój stan zdrowia i móc wychwycić ewentualne nieprawidłowości.

Sprawdzaj wskaźniki BMI i WHR!

Zarówno zbyt wysoka waga w stosunku do wzrostu, jak i za duży obwód pasa w stosunku do obwodu bioder świadczą najczęściej o nadwadze bądź otyłości oraz są czynnikami ryzyka wielu chorób. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola BMI i WHR.

Kontroluj węzły chłonne!

Węzły chłonne odgrywają niezwykle istotną rolę w budowaniu naszej odporności. Ich powiększenie może świadczyć zarówno o wystąpieniu niegroźnej infekcji, jak i poważnych chorób. Poddając się regularnej samokontroli węzłów chłonnych możemy monitorować swój stan zdrowia.

Mierz swoje tętno!

Jeżeli chodzi o swoje zdrowie, to zawsze warto trzymać rękę na pulsie, czyli nauczyć się i wykonywać regularnie pomiar pulsu – najprostsze samobadanie, które każdy z nas jest w stanie samodzielnie wykonać w swoim domu.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content