Pogromcy szczepionkowych mitów

 

GDY W TWOJEJ GŁOWIE POJAWIAJĄ SIĘ WĄTPLIWOŚCI PRZED SZCZEPIENIEM I ZACZYNASZ SZUKAĆ INFORMACJI  W SIECI – BĄDŹ BARDZO OSTROŻNY! OBOK RZETELNYCH PUBLIKACJI MOŻNA BOWIEM TRAFIĆ NIEKIEDY NA MAŁO WIARYGODNE ŹRÓDŁA, KTÓRE ROZPOWSZECHNIAJĄ NIEPRAWDZIWE INFORMACJE NA TEMAT SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH.

Poznaj najczęściej rozpowszechniane mity dotyczące szczepionek i zobacz, jak rozprawili się z nimi naukowcy.


Szczepionki powodują autyzm – MIT!

Liczne badania naukowe wykluczyły związek między szczepionką MMR a autyzmem. Teza pochodząca z artykułu opublikowanego przez Andrew Wakefielda w czasopiśmie The Lancet w 1998 roku okazała się oszustwem – autor celowo zafałszował wyniki. Na szczęście nie jest już lekarzem.Szczepionki przeciążają układ odpornościowy dziecka – MIT!

Szczepienie to podanie pacjentowi antygenów konkretnego zarazka. Antygeny to poszczególne elementy budujące strukturę wirusa czy komórkę bakterii. Ilość antygenów z otoczenia, na które dziecko narażone jest każdego dnia wielokrotnie przewyższa ich liczbę zawartą w szczepionkach. Co więcej – mnogość antygenów (jak w szczepionce pełnokomórkowej) pozwala naszemu organizmowi lepiej przygotować się na kontakt z ewentualnym patogenem i skuteczniej go zwalczyć.Szczepienia są przyczyną śmierci łóżeczkowej niemowląt (SIDS) – MIT!

Wielokrotne badania wykazały że szczepionka przeciw tężcowi, krztuścowi i błonicy obniża ryzyko SIDS nawet o połowę. Uważa się, że szczepienia stanowią ważny element strategii zapobiegania śmierci łóżeczkowej.Choroby zakaźne zostały wyeliminowane dzięki poprawie warunków higienicznych, a nie dzięki szczepionkom – MIT!

Dopiero wprowadzenie szczepień ochronnych doprowadziło do natychmiastowego i stałego spadku zachorowalności na choroby wywoływane m. in. przez wirus odry czy Haemophilus influenzae typu B (Hib). Zaprzestanie rutynowych szczepień przeciwko krztuścowi w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Japonii doprowadziło tam do epidemii.Szczepionki są przyczyną wzrostu zapadalności na alergie i choroby autoimmunologiczne – MIT!

Badania na dużych grupach nie wykazały związku między szczepieniem a rozwojem chorób alergicznych. Nie wykazano również związku przyczynowo-skutkowego z występowaniem u dzieci cukrzycy typu I.Nie ma już na świecie chorób przeciwko którym szczepi się dzieci – MIT

Jedyną chorobą, która została eradykowana, czyli całkowicie zwalczona jest ospa prawdziwa. Jeśli chodzi o choroby przeciwko którym obowiązują szczepienia, dane epidemiologiczne wskazują wyraźnie, że wciąż stanowią duży problem w skali świata. Choroby te bywają czasami zawleczone na teren naszego kraju, dlatego istotne jest, by jak najwięcej osób było uodpornionych.Treści zawarte w niniejszym artykule mają wyłącznie charakter informacyjny i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza, do którego zawsze powinna należeć ostateczna decyzja o przeprowadzeniu szczepienia bądź odstąpieniu od niego. Wszystkich, którzy szukają więcej rzetelnych i szczegółowych informacji o szczepieniach zapraszamy na strony internetowe Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego>>> 


NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content