ALFABET DIET. „C” JAK DIETA CYTRUSOWA

DIETA CYTRUSOWA NALEŻY DO GRUPY OCZYSZCZAJĄCYCH DIET OWOCOWYCH. WŚRÓD JEJ GŁÓWNYCH ZALET WYMIENIA SIĘ USUWANIE TOKSYN Z ORGANIZMU ORAZ PRZYSPIESZANIE PRZEMIANY MATERII. TA NIESKOMPLIKOWANA I PROSTA DO PRZEPROWADZENIA DIETA TO ŚWIETNY SPOSÓB NA ODZYSKANIE SIŁ WITALNYCH!

ZASADY DIETY

Dieta cytrusowa jest nie tylko smaczna, ale również wszystkim bardzo zdrowa. Trwa ona zaledwie jeden dzień, w trakcie którego je się tylko owoce cytrusowe (nie poddawane obróbce termicznej) oraz pije się wodę (min. 1,5 litra) i naturalne solki cytrusowe.


Dieta cytrusowa zakłada spożycie pięciu posiłków, przygotowanych z różnorodnych owoców, takich jak: cytryny, pomarańcze, grejpfruty, limonki, mandarynki, pomelo i kumkwat. Wszystkie owoce przed spożyciem i obraniem powinny być porządnie umyte w ciepłej wodzie.

Ponieważ dieta może być dla niektórych wyczerpująca, warto na nią wybrać dzień wolny od pracy oraz ograniczyć swoją aktywność fizyczna i zrezygnować z treningów sportowych.

DLA KOGO DIETA CYTRUSOWA?

Dieta polecana jest wyłącznie osobom o bardzo dobrym stanie zdrowia. Nie powinny z niej korzystać osoby przewlekle chore, osłabione, w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach lub dużym wysiłku fizycznym czy stresie.

Absolutnym przeciwskazaniem jest alergia pokarmowa na owoce cytrusowe. Przed zastosowaniem diety cytrusowej warto (jak przed skorzystaniem z każdej diety) zasięgnąć opinii lekarza lub dietetyka.

ZALETY DIETY OCZYSZCZAJĄCEJ

Owoce cytrusowe są bogatym źródłem witamin i błonnika – dzięki czemu odżywia i oczyszcza nasz organizm, ale również reguluje gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu. Tak więc dieta cytrusowa to nie tylko witaminowa bomba odżywcza dla organizmu, ale również świetny sposób na oczyszczenie.

Piśmiennictwo:

  • Kłoda1, A. Mierzecki, K. Swider, Andrzej Pawlik, Wpływ spożywanych owoców cytrusowych oraz egzotycznych i ich soku na metabolizm leków, FARMACJA WSPÓŁCZESNA 2013; 6
  • kalendarzrolnikow.pl

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content