JAK ZWALCZYĆ SMOKA BRUDO?

Dbałość o higienę rąk to temat ważny i aktualny od zawsze i na zawsze… Szczególnie jest on ważny w przypadku dzieci i młodzieży, bowiem wyrobienie dobrych nawyków higienicznych w dzieciństwie procentuje w dorosłym życiu.

Dlatego właśnie – z myślą o dzieciach szkolnych powstał program edukacyjny „Zdrowie w Twoich rękach, czyli jak skutecznie zwalczyć smoka Brudo”. Składa się z serii materiałów edukacyjnych dla uczniów szkoły podstawowej, które w ciekawy i przyjazny sposób pomogą uczniom w zgłębieniu tematów dotyczących zagrożeń związanych z patogenami przenoszonymi na rękach oraz pomogą w nabyciu umiejętności prawidłowego mycia rąk.

Wyróżnikiem i swoistym „antybohaterem” tego programu jest bajkowa postać smoka Brudo. Jego historia, opowiedziana językiem dziecka to świetny sposób na przyjazne i skuteczne przekazanie uczniom wiedzy o drobnoustrojach, które zagrażają naszemu zdrowiu i z którym możemy skutecznie walczyć poprzez dokładne mycie rąk.

W ramach projektu udostępniamy do wglądu i pobrania do druku następujące materiały:

  • MATERIALY EDUKACYJNE DO PRZEPROWADZENIA ZAJĘĆ:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ LEKCYJNYCH [POBIERZ]

oraz materiały dodatkowe do scenariusza:

PLIK 1 [POBIERZ]

PLIK 2 [POBIERZ]

PLIK 3 [POBIERZ]

 

  • PLAKATY PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNE

PLAKAT 1 [POBIERZ]

PLAKAT 2 [POBIERZ]

 

 


Program edukacyjny „Zdrowie w naszych rękach, czyli jak skutecznie zwalczyć smoka Brudo” został objęty patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Jego realizacja odbywa się w ramach współpracy partnerskiej z Gminą Kraków.


 

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

SKOMPLETUJ WAKACYJNĄ APTECZKĘ!

SKOMPLETUJ WAKACYJNĄ APTECZKĘ!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content