DBAŁOŚĆ O HIGIENĘ RĄK TO TEMAT ZAWSZE WAŻNY I AKTUALNY… SZCZEGÓLNIE DOTYCZY ON DZIECI, BO CZYSTE RĘCE TO KONIECZNY WARUNEK ZAPOBIEGANIA INFEKCJOM, A WYROBIENIE DOBRYCH NAWYKÓW HIGIENICZNYCH W DZIECIŃSTWIE PROCENTUJE W DOROSŁYM ŻYCIU.

Dlatego właśnie – z myślą o dzieciach szkolnych powstał program edukacyjny „Zdrowie w Twoich rękach, czyli jak skutecznie zwalczyć smoka Brudo”. Składa się z serii materiałów edukacyjnych dla uczniów szkoły podstawowej, które w ciekawy i przyjazny sposób pomogą uczniom w zgłębieniu tematów dotyczących zagrożeń związanych z patogenami przenoszonymi na rękach oraz pomogą w nabyciu umiejętności prawidłowego mycia rąk.

Wyróżnikiem i swoistym „antybohaterem” tego programu jest bajkowa postać smoka Brudo. Jego historia, opowiedziana językiem dziecka to świetny sposób na przyjazne i skuteczne przekazanie uczniom wiedzy o drobnoustrojach, które zagrażają naszemu zdrowiu i z którym możemy skutecznie walczyć poprzez dokładne mycie rąk.

Program edukacyjny „Zdrowie w naszych rękach, czyli jak skutecznie zwalczyć smoka Brudo” został objęty patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Jego realizacja odbywa się w ramach współpracy partnerskiej z Gminą Kraków.

 

W ramach projektu udostępniamy do wglądu i pobrania do druku następujące materiały:

  • MATERIAŁY EDUKACYJNE DO PRZEPROWADZENIA ZAJĘĆ:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ LEKCYJNYCH [POBIERZ]

oraz materiały dodatkowe do scenariusza:

PLIK 1 [POBIERZ]

PLIK 2 [POBIERZ]

PLIK 3 [POBIERZ]

 

  • PLAKATY PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNE

PLAKAT 1 [POBIERZ]

PLAKAT 2 [POBIERZ]

 

 


 

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content