Wykonaj swoją kopertę życia!

KOPERTA ŻYCIA TO AKCJA SPOŁECZNA, KTÓREJ CELEM JEST UMOŻLIWIENIE SŁUŻBOM RATUNKOWYM UDZIELENIA SPRAWNIEJSZEJ POMOCY W PRZYPADKU ZASŁABNIĘCIA OSOBY STARSZEJ, SCHOROWANEJ, NIEPEŁNOSPRAWNEJ CZY SAMOTNEJ. ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W TEJ AKCJI A TYM SAMYM – W RAZIE ZACHOROWANIA – POMÓC INNYM W SKUTECZNYM UDZIELENIU NAM POMOCY, TRZEBA NAPRAWDĘ NIEWIELE.

 

Osoby, które mają dostęp do drukarki, mogą za darmo pobrać i wydrukować wszystkie materiały związane z akcją „Koperta życia” ze strony internetowej Fundacji Ziko dla Zdrowia:

POBIERZ I WYDRUKUJ >>>

 

 

Wszystkich tych, którzy nie są w stanie wydrukować naszych materiałów akcji „Koperta życia” zachęcamy do samodzielnego stworzenia takiej koperty – spisanie poniższych najważniejszych informacji na zwykłej kartce:

⇒ data wypełnienia,
⇒ podstawowe dane osobowe: imię, nazwisko, PESEL,
⇒ grupa krwi,
⇒ kontakt do najbliższych (imię i telefon),
⇒ przebyte choroby,
⇒ przewlekłe choroby,
⇒ uczulenia,
⇒ przyjmowane leki,
⇒ imię i nazwisko lekarza prowadzącego,
⇒ inne Informacje dodatkowe, które mogą być istotne dla służb medycznych.

A następnie spakowanie jej do koperty, opisanej „KOPERTA ŻYCIA” i włożenie do lodówki na górną półkę. Ważne, aby następnie na drzwiach lodówki i drzwiach wejściowych do mieszkania przykleić małą kartkę z napisem „KOPERTA ŻYCIA”.

Być może samodzielne zrobienie takiej koperty nie jest zbyt profesjonalnym rozwiązaniem, ale jest dostępne dla każdego. Samodzielnie wykonana koperta również może uratować nam życie i ułatwić służbom medycznym udzielenie pomocy pacjentowi.

Dołączając do akcji Koperta życia trzeba pamiętać, że wpisane w niej dane powinny być na bieżąco aktualizowane, jeżeli tylko się zmieniają. Ponadto przyjmuje się, że przynajmniej raz do roku powinna być ona wypełniana na nową – jeżeli tego nie zrobimy służby medyczne uznają dane z koperty za nieaktualne i nie będą mogły z nich skorzystać przy udzielaniu pomocy.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content