ALOES: LECZY I PIELĘGNUJE!

ALOES TO NATURALNE ŹRÓDŁO WITAMIN, MINERAŁÓW, AMINOKWASÓW I KWASÓW TŁUSZCZOWYCH. DLATEGO WYKORZYSTYWANY JEST W PRZEMYŚLE MEDYCZNYM I KOSMETYCZNYM JAKO SKŁADNIK WIELU MEDYKAMENTÓW I KOSMETYKÓW.

Aloes wykazuje szereg korzystnych właściwości na ludzki organizm, dlatego jest powszechnie wykorzystywany jako składnik w preparatach leczniczych i kosmetyce. Popularność tej rośliny sprawia, że sok z aloesu znaleźć go można w wielu domowych apteczkach oraz łazienkach – bo stosujemy go często w ramach codziennej pielęgnacji i higieny.

OD KIEDY LUDZIE ZNAJĄ MOC ALOESU?

Aloes był znany, ceniony i stosowany już w czasach Starożytnych. Jego właściwości lecznicze doceniły m.in. ludy greckie, hinduskie, egipskie, rzymskie, chińskie i arabskie wiele tysięcy lat p.n.e.
Swoją popularność aloes zawdzięcza Arabom – sprzedawali go do Europy w postaci alony – mętnej i zastygłej cieczy w kolorze ciemnożółtym o działaniu przeczyszczającym i żółciopędnym.

LECZNICZE WŁAŚCIWOŚCI ALOESU

Choć najdłużej są znane przeczyszczające i żółciopędne właściwości aloesu, to jego prozdrowotne działanie jest dużo szersze. Aloes używany jest m.in. do:

 • leczenia nieżytu nosa i zatok oraz infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych,
 • detoksykacji organizmu,
 • poprawa stanu skóry w przypadku przesuszenia, alergii skórnej, egzemy, łuszczycy i zmian trądzikowych.
 • leczenia poparzeń i odmrożeń skóry oraz ukąszeń owadów,

 • leczenia infekcji,
 • obniżania poziomu cukru i cholesterolu we krwi,
 • wspieranie układu pokarmowego: poprawę perystaltyki jelit, metabolizmu, zwalczanie zaparć oraz przywraca równowagę kwasowo-zasadowej w organizmie,
 • poprawy odporności.

ALOES DLA URODY

Aloes wchodzi w skład wielu kosmetyków o działaniu

 • nawilżającym,
 • regenerującym,
 • przeciwstarzeniowym,
 • przeciwtrądzikowym,
 • dla osób z AZS i skóra wrażliwą.

Na bazie aloesu produkowane są kosmetyki do ciała i włosów w rozmaitej formie – począwszy od mydeł, żeli, kremów, maści i toników a skończywszy na popularnych w ostatnich czasach mgiełkach, masłach i sztyftach. Ale w celach kosmetycznych można również stosować sok z aloesu – po rozcieńczeniu sprawdza się jako płukanka do włosów (10 mml soku na 200 ml wody) lub tonik.

SOK Z ALOESU

Sok z aloesu jest przeznaczony zarówno do użytku zewnętrznego, jak i do wewnętrznego. Najczęściej w celach leczniczych wykorzystywany jest z sok z aloesu, który otrzymuje się z trzyletnich liści rośliny.
Do stosowania wewnętrznego zaleca się picie trzy razy dziennie po pół szklanki soku z aloesu rozcieńczonego z wodą (1:1),  najlepiej przed posiłkiem. Osoby odchudzające się mogą przeprowadzić dwutygodniową kurację za pomocą takiego napoju. Sok z tej rośliny najlepiej jest spożywać przed śniadaniem, obiadem i kolacją po małej łyżeczce.
Sok z aloesu najlepiej kupować w aptekach , bądź w  sklepach ze zdrową żywnością, wybierając produkty z certyfikatem BIO i zawierające 100% soku z miąższem. Kupując sok należy zapoznać się ze wskazaniami producenta, co do jego zastosowania i przechowywania oraz ściśle ich przestrzegać.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content