Twój 1% – nasza wspólna moc!

Fundacja Ziko dla Zdrowia należy do grona Organizacji Pożytku Publicznego, co oznacza że można wspierać jej działania dokonując odpisu 1% podatku ze wskazaniem numeru KRS: 0000 618 913.

Serdecznie zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz naszej Fundacji! Łącząc nasze siły i środki mamy szansę zrobić coś dobrego dla innych i zmienić świat na lepsze: nieść pomoc charytatywną oraz promować i chronić zdrowie.
Ale to nie wszystko… 1% ma moc, która pozwoli nam razem budować silną i prężnie działającą organizację, będącą naszym wspólnym powodem do radości i dumy.

Kto może przekazać 1% podatku?

Prawo, by przekazać 1% podatku dotyczy wszystkich podatników rozliczających w danym roku przychody podlegające opodatkowaniu, które nie są z podatku zwolnione. Mogą go rozliczyć zatem podatnicy rozliczający się:

–     poprzez skalę podatkową (niezależnie od źródła, np. umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji, czy z tzw. innych źródeł), czyli poprzez standardowy PIT roczny z opodatkowaniem 18% i 32%,
–     podatkiem liniowym,
–     ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych,
–     podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, papiery wartościowe, prawa majątkowe.

Jak przekazać 1% naszej Fundacji?

W odpowiednich formularzach podatkowych PIT po wyliczeniu kwoty podatku należy w rubrykach formularza „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” wpisać numer, pod którym Fundacja Ziko dla Zdrowia widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym: KRS 0000 618 913. 1% podatku można przekazać Fundacji również za pomocą rządowego portalu Twój e-PIT

Na co przeznaczyliśmy środki z 1% podatku za rok 2019?

W zeszłym roku w podatnicy przekazali naszej Fundacji 9 733 zł. Środki te przeznaczyliśmy na sfinansowanie zakupu termometrów bezdotykowych w ramach realizacji programu Temperatura Dobra>>>

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content