Program „Dobra temperatura” wspiera zdrowie 10 tysięcy dzieci w Polsce

Dzięki pomocy naszej Fundacji  do 300 placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na terenie całego kraju trafiły termometry na  podczerwień oraz materiały edukacyjne dotyczące pomiaru temperatury ciała.

Trwająca pandemia koronawirusa zmieniła całkowicie nasz sposób funkcjonowania: ciągłe monitorowanie swojego stanu zdrowia,  zachowanie dystansu oraz szczególna troska o higienę stały się naszymi rutynowymi czynnościami w nowej rzeczywistości. Zasady te obowiązują wszędzie, również w placówkach wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

– Towarzystwo Przyjaciół Dzieci dokłada wszelkich starań, aby w środowiskowych ogniskach wychowawczych i świetlicach, które prowadzimy w całej Polsce pomóc  dzieciom bezpiecznie przetrwać  ten trudny czas, zrozumieć ograniczenia, dbać o zdrowie i mimo wszystko kreatywnie spędzać wolny czas – mówi Jolanta Szklarska, sekretarz generalna Zarządu Głównego TPD. Jesteśmy wdzięczni Fundacji Ziko dla Zdrowia, która swoim programem „Temperatura Dobra” wspiera realizację najważniejszego dla nas celu, jakim jest dobro dziecka.

Ogniska i świetlice TPD zapewniają opiekę ponad 10 tysiącom dzieci w Polsce. Są miejscem, w którym pod opieką pedagogów odrabiają lekcje, rozwijają pasje, uczestniczą w programach edukacyjnych i korzystają z dożywiania.  Z oferty tych placówek korzystają dzieci i młodzież, których rodziny – ze względu na złożoną sytuacje wychowawczą, materialną lub zawodową – nie mają możliwości zapewnienia im opieki w czasie pozaszkolnym. Ze względów epidemiologicznych praca w tych placówkach odbywa się obecnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – regularnie prowadzone są czynności higieniczne i dezynfekcyjne,  obowiązuje zachowanie dystansu. Dodatkowo, dzięki przekazanym przez Fundację Ziko dla Zdrowia termometrom bezdotykowym i materiałom edukacyjnym, prowadzona jest kontrola stanu zdrowia dzieci i wychowawców.

– Zdecydowaliśmy się na pomoc ogniskom i świetlicom TPD, ponieważ uważamy, że w tych trudnych czasach pandemii trzeba wspierać działalność takich placówek. To bardzo ważne, aby dzieci nie były pozbawione form pomocy środowiskowej, która jest im przecież bardzo potrzebna… – mówi Beata Kmieć, członek  zarządu Fundacji Ziko dla Zdrowia. Mamy nadzieję, ze przekazane przez naszą Fundacje termometry i materiały edukacyjne związane z pomiarem temperatury ciała przyczynią się do bezpieczeństwa podopiecznych i pedagogów Towarzystwa.

Zakup termometrów został częściowo sfinansowany przez Fundację ze środków, które organizacja pozyskała w ramach darowizn 1% podatku dochodowego.

Fundacja Ziko dla Zdrowia i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci współpracują strategicznie od jesieni tego roku. Celem partnerstwa obu organizacji jest wspólne podejmowanie działań na rzecz dzieci i młodzieży w obszarach ochrony i promocji zdrowia, edukacji oraz pomocy społecznej.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content