POMAGAJMY W WALCE Z PANDEMIĄ KORONAWIRUSA!

FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA PRZEKAZAŁA 210 TYS. ZŁOTYCH TRZEM KRAKOWSKIM SZPITALOM PRZYJMUJĄCYM PACJENTÓW ZAKAŻONYCH KORONAWIRUSEM.

W kraju trwa walka z pandemią koronawirusa, rośnie liczba osób zakażonych, które hospitalizowane są w wyznaczonych do tego placówkach w całej Polsce. Spośród krakowskich szpitali trzy jednostki zostały wyznaczone do hospitalizacji pacjentów z wirusem SARS-CoV-2:  osoby dorosłe leczone są w Szpitalu Uniwersyteckim oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego, dzieci zaś na Oddziale Chorób Infekcyjnych Dzieci i Hepatologii Dziecięcej Specjalistycznego Szpitala im. Jana Pawła II.

W odpowiedzi na bieżące potrzeby związane z zabezpieczeniem ww. krakowskich szpitali w środki ochrony zdrowia Zarząd Fundacji Ziko dla Zdrowia zdecydował o udzieleniu im wsparcia finansowego. Każdy z trzech szpitali otrzyma od Fundacji darowiznę w wysokości 70 tys., którą będzie mógł przeznaczyć na zakup maseczek, kombinezonów i innych niezbędnych środków ochrony.

– Sytuacja związana z pandemią jest trudna dla wszystkich – trzeba zweryfikować swoje plany, podjąć nowe działania. To bardzo ważne, aby w tym czasie myśleć solidarnie o zdrowiu, nie tylko w kontekście siebie i swojej rodziny ale również w kontekście społecznym – mówi Beata Kmieć, członkini Zarządu Fundacji Ziko dla Zdrowia.  Nasza Fundacja powstała, by działać „dla zdrowia”, dlatego oczywistym było dla nas przeformułowanie zaplanowanych działań i budżetu w taki sposób, aby przekazać pomoc krakowskim szpitalom. Rezygnujemy z pewnych planów by solidarnie i odpowiedzialnie zatroszczyć się o zdrowie publiczne i walczyć z pandemią koronawirusa. 

Oprócz przekazanej pomocy w formie darowizny finansowej Zarząd Fundacji Ziko dla Zdrowia wystosował również apel do krakowskich przedsiębiorców i organizacji pozarządowych o solidarne podejmowanie działań i przekazywanie wsparcia potrzebującym – na miarę własnych możliwości i zasobów. Czytamy w nim: „Pomimo trudności, z którymi borykamy się wszyscy w naszych firmach i organizacjach w związku z pandemią koronawirusa, powinniśmy w miarę możliwości postarać się pomóc potrzebującym. W obliczu sytuacji w jakiej się znaleźliśmy – każdy, nawet najmniejszy, gest pomocy jest niezwykle cenny. Dlatego apelujemy o pomoc placówkom, które zajmują się walką z epidemią koronawirusa, które leczą chorych i zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa. Nie czekajmy na ich prośby i apele – wyjdźmy sami z inicjatywą, pomóżmy”.

List otwarty Zarządu Fundacji Ziko dla Zdrowia do krakowskich przedsiębiorców i organizacji pozarządowych o solidarne podejmowanie działań i przekazywanie wsparcia potrzebującym>>>

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content