Fundacja Ziko dla Zdrowia mecenasem wystawy „Współistnienie“ w Muzeum Krakowa

1 lipca 2021 roku zostanie otwarta dla zwiedzających wystawa „Współistnienie” – swoista opowieść o czasach pandemii, ukazanych z perspektywy mieszkańców Krakowa. Jako mecenas wystawy już teraz zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię nowego koronawirusa SARS-CoV-2 . Od tego wydarzenia dzieli nas kilkanaście miesięcy naznaczonych walką z wirusem – walką, którą wciąż toczymy w wymiarze osobistym, rodzinnym, zawodowym i społecznym. Pandemia zmieniła nasze życie, sposób myślenia i postrzegania świata – stała się wydarzeniem, które odcisnęło piętno na nas wszystkich… Nic więc dziwnego, że stała się ona tematem najnowszej wystawy Muzeum Krakowa „Współistnienie”.

Pandemia: nasze zdrowie, nasze emocje

Niezwykle trudny czas walki z pandemią odbił swoje piętno na wszystkich sferach naszego życia – troska o zdrowie stała się głównym elementem naszej codzienności. Wokół zachowania zdrowia toczyły się dyskusje, z myślą o zdrowiu podejmowaliśmy lub zaniechaliśmy podejmowania pewnych działań…
A wszystkiemu towarzyszyła masa skrajnych emocji: od smutku do radości, od strachu po nadzieję. Właśnie te emocje będą ścieżką, która poprowadzi widzów przez wystawę „Współistnienie”.

Wystawa współtworzona

Wystawa będzie okazją by na nowo wrócić do uczuć, przeżyć i przedmiotów towarzyszących nam w czasie pandemii – zgromadzenie tych wszystkich świadectw „czasów zarazy” to nie tylko efekt działań pracowników Muzeum Krakowa, ale przede wszystkim wielkiego zaangażowania krakowian, którzy współtworzyli ekspozycję. Tak więc na wystawie znajdziemy zarówno kronikę  czasów pandemii w formie osobistych relacji, jak i fizycznych pamiątek, będziemy mogli odwołać się nie tylko do artystycznych relacji zainspirowanych walką z wirusem, ale również do naukowych faktów.
Na wystawie odnajdziemy historie i relacje małych i wielkich bohaterów: zwykłych mieszkańców miasta i tych, którzy wciąż służą na pierwszej linii walki z pandemią – pracowników służby zdrowia.

Fundacja Ziko dla Zdrowia – mecenas wystawy

To, że nasza Fundacja objęła to wydarzenie mecenatem nie jest przypadkowe. Ze względu na pandemię zmienił się sposób działania naszej organizacji – z pewnych działań trzeba było zrezygnować, by jak najlepiej odpowiedzieć na nowe wyzwania, które pojawiły się w związku z zagrożeniem zdrowia publicznego. Pandemia była ważnym punktem zwrotnym, który zmienił myślenie o zdrowiu zarówno na skalę mikro, jak i makro. I ta zmiana postrzegania zdrowia jest ważnym tematem, o którym warto mówić w kontekście promocji i ochrony zdrowia.


Zapraszamy do muzeum!

Wystawa „Współistnienie” będzie dostępna dla zwiedzających w Muzeum Krakowa (Oddział Muzeum Podgórza przy ulicy Limanowskiego 51 w Krakowie) od 1 lipca 2021 do 24 kwietnia 2022 roku. Zachęcamy nie tylko do odwiedzin muzeum, ale również do dzielenia się z innymi zwiedzającymi oraz twórcami wystawy refleksjami, wspomnieniami, historiami, emocjami i intuicjami, bo „Współistnienie” to nie jest opowieść pisana wyłącznie w czasie przeszłym, dokonanym. To historia, która dzieje się tu i teraz.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content