Przygotuj dziecko do szczepienia – terapia bajką.

BAJKOTERAPIA TO ŚWIETNY SPOSÓB NA OSWAJANIE DZIECKA Z NIEZNANYM. MOŻE ONA BYĆ RÓWNIEŻ ŚWIETNYM ROZWIĄZANIEM NA TO, JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO SZCZEPIENIA! SKORZYSTAJ Z NASZEJ BAJKI BY POMÓC DZIECKU ZROZUMIEĆ I OSWOIĆ SIĘ ZE SZCZEPIENIEM. MOŻESZ DOPASOWAĆ JĄ DO SWOJEGO DZIECKA JAK TYLKO CHCESZ – NIE TYLKO ZMIENIAJĄC PERSONALIA BOHATERKI, ALE RÓWNIEŻ NADAJĄC JEJ INNE CHARAKTERYSTYCZNE CECHY WYGLĄDU I CHARAKTERU!

O dzielnej Lence i ludzikach-strażnikach

 – BAJKA TERAPEUTYCZNA –

Była raz sobie mała dziewczynka. Miała złote włoski i zielone oczka, a na imię było jej Lena. I wyobraź sobie coś bardzo dziwnego: Lenka miała w sobie mnóstwo malutkich ludzików. Tak małych, że nie da się ich zobaczyć. Te ludziki broniły jej przed zarazkami. I powiem ci coś jeszcze dziwniejszego: Każdy człowiek ma takie ludziki, ty też. Takie ludziki-strażniki.

Pewnego razu poszła Lenka z mamą do przychodni zdrowia, na szczepienie. Dziewczynka wiedziała czym jest szczepienie, tatuś opowiedział jej, że szczepienie to taka przesyłka do ludzików-strażników. A w przesyłce tej jest ukryta wiadomość, w której opisane są zarazki. Ludziki czytają ją i  dzięki temu wiedzą wszystko o zarazkach, przed którymi muszą chronić Lenkę!

W przychodni pani pielęgniarka zapytała Lenę, czy wie, że szczepienie troszkę boli, i czy się nie boi. Lenka odpowiedziała, że troszkę się boi, ale postara się być dzielna, bo wie, że ludziki-strażniki  bardzo czekają na przesyłkę!


Potem pani doktor zbadała dziewczynkę: dokładnie sprawdziła, czy jest zdrowa i czy można jej bezpiecznie podać szczepionkę. Wszystko było w porządku, więc pani pielęgniarka zrobiła Lence zastrzyk i do środka dziewczynki  wpłynęła przesyłka. Ludziki-strażniki odebrały przesyłkę i szybko zaczęły czytać wiadomość o zarazkach. Lenka pobawiła się jeszcze chwilkę w przychodni i wróciła z mamą do domu. Na jej sweterku pięknie wyglądała naklejka z białym kotkiem i napisem „DZIELNY PACJENT”, którą dostała w przychodni, a mama i tata cieszyli się, że ludziki-strażniki przeczytały wiadomość i mogą lepiej chronić teraz Lenę przez zarazkami.

Jakiś czas potem Lenka bawiła się na placu zabaw. Biegała, wspinała się na drabinki, a potem budowała zamek z piasku. Kiedy dobrze się zmęczyła, do dziewczynki chciały wejść zarazki i zrobić jej chorobę. Ale ludziki-strażniki dobrze pamiętały wiadomość z szczepionki i od razu wiedziały co robić i wzięły się do pracy. Wygoniły zarazki, a Lenka była dalej zdrowa.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK I PO CO MIERZYĆ TĘTNO?

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

JAK WYPOSAŻYĆ DOMOWĄ APTECZKĘ?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
blog
post
page

Do góry
Skip to content