ZBIÓRKI PUBLICZNE

DZIĘKI INICJATYWIE NASZEJ FUNDACJI ZIKO W CZTERECH SALONACH ZIKO OPTYK TRWA ZBIÓRKA UŻYWANYCH OKULARÓW DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH. NA ZBIÓRKĘ MOŻNA PRZEKAZYWAĆ ZARÓWNO OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, JAK I KOREKCYJNE DLA DOROSŁYCH ORAZ DLA DZIECI.


Od stycznia 2021 roku klienci Ziko Optyk mogą dać drugie życie swoim starym i nieużywanym okularom korekcyjnym i słonecznym. W trzech salonach optycznych w Krakowie oraz w jednym w Katowicach stanęły skarbony, do których zbierane są okulary, które po odpowiednim przygotowaniu trafią do osób potrzebujących.


Na zbiórkę można przynosić
zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne dla dorosłych oraz dla dzieci. Nie muszą one być w stanie idealnym – optycy w salonie zadbają o to, aby dokonać drobnych napraw, określić wartość szkieł korekcyjnych oraz odpowiednio przygotować je do przekazania organizacjom i instytucjom pomocowym. 

ZBIÓRKA PROWADZONA JEST W SALONACH OPTYCZNYCH:

ZGODNIE Z ZGŁOSZENIEM ZBIÓRKI PUBLICZNEJ OKULARY MOŻNA PRZEKAZYWAĆ WYŁĄCZNIE  STACJONARNIE, WE WSKAZANYCH SALONACH ZIKO OPTYK.
PROSIMY O NIE WYSYŁANIE OKULARÓW NA ADRES FUNDACJI BĄDŹ SALONÓW ZIKO OPTYK. 

Pozyskane od klientów okulary dziecięce trafią do przedszkola integracyjnego dla dzieci z dysfunkcją wzroku zaś okulary dla osób dorosłych będą służyć Afrykańczykom, którymi zajmują się polskie organizacje misyjne.  

Zbiórka okularów odbywa się na podstawie zgłoszenia zbiórki publicznej do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (nr 2021/12/OR), zatem wszystkie osoby, które dołączą do inicjatywy i przekażą swoje okulary będą mogły na bieżąco śledzić wyniki zbiórki na portalu www.zbiorki.gov.pl.

NAJNOWSZE PORADY

Najnowsze filmy


KONTROLUJ CIŚNIENIE TĘTNICZE!
JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE?
SKOMPLETUJ DOMOWĄ APTECZKĘ!
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
blog
post
page

Do góry
Skip to content