PARTNERZY

DLACZEGO PARTNERZY SĄ DLA NAS WAŻNI

Problem samoleczenia i samoedukacji w służbie zdrowia jest bardzo powszechny. Wymaga to sporego wysiłku i zaangażowania wielu podmiotów. Dlatego też Fundacja ZIKO dla Zdrowia zaprasza do współpracy stowarzyszenia, fundacje i pozostałe organizacje związane z promocją zdrowia.

Wśród naszych dotychczasowych Partnerów znajdują się:

ZIKO DERMO

ZIKO Dermo to profesjonalne punkty doradztwa w zakresie pielęgnacji urody, zlokalizowane przy wybranych aptekach ZIKO. W naszej ofercie znajdują się najlepszej jakości marki kosmetyków aptecznych. W każdym punkcie spotkasz wykwalifikowane dermokonsultantki, które pomogą dobrać produkty do indywidualnych potrzeb.

Numer telefonu INFOLINII: 12 687 57 47
Facebook: https://www.facebook.com/ZikoUrodaiZdrowie/
Strona internetowa: www.ziko.pl

MD Multi Diagnostica Professional 

MD Multi Diagnostica Professional jest podmiotem leczniczym zarejestrowanym w rejestrze pod nr 000000188088. Działa nieprzerwanie od początku 2006 roku i świadczy usługi w szerokim zakresie badań medycznych, konsultacji lekarskich. Firma ta obsługuje eventy, festyny, targi oraz dni zdrowia, organizuje wykłady i prelekcje prowadzone przez współpracujących z nimi Lekarzy Specjalistów.

Strona internetowa:  www.multidiagnostica.pl

Głos Seniora

Głos seniora, to ogólnopolski magazyn, który poprzez tradycyjne i elektroniczne media aktywizuje osoby starsze. Jego wydawcą jest Stowarzyszenie MANKO.

Projekt został współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. Za pośrednictwem „Głosu Seniora”, portalu internetowego www.glosseniora.pl, biura prasowego oraz cyklu szkoleń dla seniorów w zakresie edukacji medialnej, są kształtowane wśród seniorów postawy aktywnego obywatela.

Nagrody:
Złote Spinacze, Kryształy Soli, Biały Kruk, Bloomberg Fundation, Medal Obywatelski.

Formy aktywności:
Magazyn „Głos Seniora” www.glosseniora.pl

Numer telefonu: 12 429 37 28
Poczta elektroniczna: glos.seniora@manko.pl
Strona internetowa: www.glosseniora.pl

Stowarzyszenie MANKO

Stowarzyszenie jest organizatorem licznych kampanii społecznych oraz wydaje magazyny, takie jak Miesięcznik Studencki MANKO, Głos Seniora, Myśl Zdrowo czy Obywatelski Kraków.

Nasze projekty od samego początku nastawione były na szerzenie kultury, pomocy humanitarnej oraz ekologii. 2004 oraz 2005 roku skupione były na Festiwalu Kieslowskiego, Eko-segregacji oraz pomocy dla Czeczenii. W 2006, rok po realizacji międzynarodowej konferencji SmokeFree Europe 2005, w naszej działalności nastąpiła zmiana. Zwróciliśmy się wtedy głównie ku promowaniu zdrowia, realizując nasze najbardziej spektakularne kampanie: RyzyKochania, Lokal Bez Papierosa, Polska Bez Dymu czy Nie Pal Przy Dziecku.

Dzięki naszemu zaangażowaniu i skuteczności zostaliśmy dostrzeżeni przez międzynarodowe organizacje zdrowotne, tj. WHO, Fundację Bloomberga, Tobacco Free Kids, World Lung Fundation.

Wytrwała praca Stowarzyszenia MANKO została uhonorowana nagrodami w wielu prestiżowych konkursach, w tym: Global Tobacco Control Alumni Awards for Excellence 2012 organizowanym przez Uniwersytet John’s Hopkins Bloomberg School of Public Health w kategorii „Tobacco Control Advocacy, Nagrodą Prymasa Polski „Białe Kruki”, podwójnym wyróżnieniem w konkursie dla najlepszych kampanii PR 2011 „Złote Spinacze”, organizowanym przez Związek Firm Public Relations oraz wyróżnieniem w Konkursie „Kryształy Soli”, przyznanym przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

SYNEXUS

Synexus to miejsce, gdzie pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnych badań kontrolnych, przeznaczonych w szczególności dla osób przewlekle chorych np. z cukrzycą, z problemami kardiologicznymi, z chorobą zwyrodnieniową stawów, z chorobami układu oddechowego i nie tylko.

Pierwsza placówka Synexus powstała w 1992 roku w Wielkiej Brytanii. W chwili obecnej na świecie działa już 40 placówek. W Polsce są obecni od 2003 roku, a przychodnie zlokalizowane są w sześciu miastach: Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Od początku działalności w Polsce Synexus zrealizował wiele badań kontrolnych, z których skorzystało ponad 350 tysięcy pacjentów. Wykonanych zostało:
– ponad 200 tys. badań densytometrycznych (ocena ryzyka osteoporozy, badanie gęstości kości),
– ponad 100 tys. lipidogramów (ocena ryzyka miażdżycy i choroby wieńcowej, pomiar cholesterolu),
– ponad 16 tys. spirometrii (ocena wydolności układu oddechowego)

Synexus aktywnie wspiera także akcje prozdrowotne oraz prosenioralne, współpracując w tym zakresie z urzędami dzielnic, organizacjami pozarządowymi, Uniwersytetami Trzeciego Wieku, szpitalami, przychodniami i aptekami. Dzięki swojemu udziałowi między innymi w Paradzie Seniorów, Warszawskim Tygodniu Seniora, Korowodzie Wolskim, w 2015 roku otrzymali zaszczytny tytułu „Przyjaźni Seniorom” w kategorii – bezpłatne badania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiego Konkursu Srebrnej Gospodarki “Przyjaźni Seniorom”, którego współorganizatorem była Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Wiele ich placówek jest też uhonorowane tytułem „Miejsce Przyjazne Seniorom”.

Misją Centrum Medycznego Synexus jest łączenie działalności prozdrowotnej z uczestniczeniem w rozwoju medycyny. Prowadzą oni badania kliniczne w wielu obszarach terapeutycznych, dzięki czemu powstają nowe, coraz bardziej skuteczne i bezpieczne leki, a wielu pacjentów ma szansę na efektywne leczenie.

PERSPEKTYWA 2030

„Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów „PERSPEKTYWA 2030” jest organizacją zrzeszającą farmaceutów. Drzwi Stowarzyszenia otwarte są dla wszystkich farmaceutów, zatrudnionych w aptekach, będących właścicielami aptek czy też realizujących się zawodowo na innych płaszczyznach, jeśli tylko identyfikują się oni ze Statutem Stowarzyszenia.

Podstawowym celem Stowarzyszenia jest wdrożenie zmian zaproponowanych w dokumencie Ogólnopolskiej Sekcji Opieki Farmaceutycznej Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Perspektywy rozwoju farmacji w Polsce do roku 2030.

Zespół farmaceutów pracujących za pierwszym stołem jest największym kapitałem każdej apteki. Stowarzyszenie Perspektywa 2030 pragnie w ten kapitał inwestować i reprezentować aktywnie jego interesy. Właśnie ci farmaceuci stanowią trzon aptek i decydują, poprzez jakość swojej pracy, o poziomie danej apteki i jej odbiorze w społeczeństwie. To od kwalifikacji i motywacji farmaceutów zależy jakość obsługi pacjenta i pozycja apteki w otoczeniu”

FUNDACJA GEERS DOBRY SŁUCH

Fundacja GEERS DOBRY Słuch rozpoczęła swoją działalność od marca 2015 roku. Misją Fundacji jest aktywne zaangażowanie w projekty na rzecz budowania świadomości problemu słuchu w całym społeczeństwie, jego profilaktyki, ochrony i rehabilitacji. Jak wynika z badań TNS Polska aż 77 % Polaków po 60 roku życia twierdzi, że  ma problemy ze słuchem, tymczasem zaledwie 31 % ma zdiagnozowany jego ubytek. Chcemy zwrócić uwagę opinii społecznej na ten ważny problem, pokazując że tylko dzięki dobremu słuchowi możemy prowadzić aktywne, pełne i zadawalające życie z pożytkiem dla nas samych, najbliższych i społeczeństwa.

Więcej informacji na temat działalności Fundacji na stronie www.fundacjageers.org.pl

Dietetyka dla Laika to strona stworzona przez Natalię Pokorną, która z wykształcenia i pasji jest dietetykiem klinicznym. Jej celem jest przybliżenie, w jak najprostszej formie, zasady racjonalnego żywienia  tak aby każdy miał szansę prowadzić zdrowy styl życia.

mgr Elżbieta Noculak

Specjalista ds. Żywienia i Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Poradnictwo dietetyczne to jej ogromna pasja i wielkie spełnienie zawodowe. Jest pierwszą osobą która na terenie woj. podkarpackiego uruchomiła gabinet Dobrego Dietetyka. Dzisiaj należy do grona najlepszych dietetyków, za co wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana podczas ogólnopolskich zjazdów sieci Dobry Dietetyk.

Numer telefonu: 510 187 033
Strona internetowa: http://noculak.dobrydietetyk.pl/

mgr Kinga Twaróg

Dietetyk o podejściu holistycznym do pacjenta, czyli całościowym. Dokładnie analizuje wyniki badań krwi, dzienniczki żywieniowe oraz styl życia pacjenta. Jako Dietetyk zajmuje się nie tylko samym problemem zrzucenia nadprogramowych kilogramów, ale również rozwiązuje problemy zdrowotne poprzez dietoterapię. Rozwijając swoje kompetencje zawodowe zdobywa coraz bogatsze doświadczenie w obszarze medycyny żywienia związanej z Zespołem Przeciekającego Jelita (LGS) – nieistniejącego formalnie zespołu choroby, który jest zaburzeniem struktury i funkcji jelita prowadzącym do szerokiego wachlarza problemów zdrowotnych.

Numer telefonu: 503 004 884
Strona internetowa: http://twarog.dobrydietetyk.pl/

Wiedza odnośnie problemów zdrowotnych jakie możemy rozwiązać za pomocą diety jest rozrzucona w wielu miejscach i często niekompletna. W związku z tym zapraszam serdecznie na mój fanpage, na którym z przyjemnością dzielę się wiedzą na temat zdrowego odżywiania.

Fanpage: https://www.facebook.com/Poradnia-dietetyczna-mgr-Kinga-Twaróg

mgr Marzena Chudek

Specjalista ds. żywienia człowieka, dietetyk, trener – szkoleniowiec. Aktywnie promuje zdrowy styl życia prowadząc liczne prelekcje w przedszkolach, szkołach i stowarzyszeniach. Zajmuje się także prowadzeniem wykładów, szkoleń i warsztatów dietetycznych. Ciągle poszerza swoją wiedzę zawodową chętnie uczestnicząc w kursach, konferencjach i szkoleniach. Wszystko po to, aby móc w pełni profesjonalnie i efektywnie przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie uczestnikom wykładów, szkoleń i warsztatów.

Do każdego pacjenta podchodzi z ogromną dozą empatii i zrozumienia. Łącząc profesjonalizm i życzliwe podejście stwarza podczas wizyt komfortowe warunki do rozmowy. Pokazuje swoim pacjentom, że zdrowe posiłki mogą być bardzo smaczne i sycące. Zaś dieta to nie jest pasmo wyrzeczeń tylko nowy, lepszy sposób odżywiania, który zapewni im nie tylko świetną sylwetkę, ale przede wszystkim zdrowie i wspaniałe samopoczucie

Numer telefonu: 508 558 692
Strona internetowa: http://chudek.dobrydietetyk.pl/

BEZPŁATNE BADANIA

lipiec

nd22lip13:00nd17:00Badanie cery, konsultacje kosmetyczne, pomiar ciśnienia, porady farmaceutyczne / WrocławBEZPŁATNE BADANIA I KONSULTACJE13:00 - 17:00

wrzesień

nd02wrz10:00nd13:00Bieg po oddech / ZakopaneBIEG CHARYTATYWNY10:00 - 13:00 Park Miejski, 34-500 Zakopane

X