Bezpłatna spirometria i analiza wieku serca w Rzeszowie już 29 marca!

  Bezpłatna spirometria i analiza wieku serca w Rzeszowie już 29 marca!

  22 marca 2018
   

  Już 29 marca mieszkańcy Rzeszowa i okolic będą mieli możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych. W ramach akcji organizowanej przez Fundację Ziko dla Zdrowia można sprawdzić stan swojego serca i zbadać płuca. Badania będą wykonywane w specjalistycznym busie.

  Przy ul. Piłsudskiego 38  między 9:00 a 16:00 będzie można wykonać badanie płuc oraz analizę wieku serca. Spirometria służy rozpoznaniu i ocenie zaawansowania zaburzeń czynności płuc. Tego typu badanie powinno być wykonywane co najmniej dwa razy w roku przez palaczy, a także osoby, które często kaszlą, mają duszności, czy szybko się męczą. Z kolei oszacowanie tzw. wieku serca odbywa się na podstawie algorytmu opracowanego przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Metoda ta w sposób szybki i bezinwazyjny, na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru masy ciała, współczynnika BMI, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej, pozwala na określenie, przy użyciu specjalnej aplikacji, prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.

  Wizyta w kardiobusie Fundacji Ziko dla Zdrowia umożliwia pacjentom wykonanie specjalistycznego badania bez konieczności rejestrowania się i długiego oczekiwania na termin wizyty. Ponadto, akcja zwraca uwagę na znaczenie wczesnej diagnostyki, profilaktykę schorzeń kardiologicznych oraz zachęca do dbania o zdrowie.

  Każde badanie kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.


  Z powodu ograniczonej ilości miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy:
  TELEFON (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00): 12 687 57 90,
  E-MAIL: kontakt@zikodlazdrowia.org lub NA MIEJSCU.

  BADANIE PŁUC I ANALIZA WIEKU SERCA
  Lokalizacja:  ul. Piłsudskiego 38, Rzeszów (obok przystanku Ameryka i wejścia na okrągłą kładkę)
  Termin: 29 marca 2018, godz. 9:00-16:00

  NastępnyPoprzedni

  NASI PARTNERZY

  X