3 dni bezpłatnych badań w Tarnowie – analiza wieku serca, spirometria, densytometria!

  3 dni bezpłatnych badań w Tarnowie – analiza wieku serca, spirometria, densytometria!

  28 marca 2018
   

  W kwietniu zdrowotne busy Fundacji Ziko dla Zdrowia odwiedzą Tarnów. Przez 3 dni będziemy przeprowadzać bezpłatne badania w różnych częściach miasta.

  10 kwietnia, godz. 9:00-16:00
  Miejsce: ul. Leśna 18, Tarnów
  → SPIROMERIA
  → ANALIZA WIELKU SERCA

  11 kwietnia, godz. 9:00-16:00
  Miejsce:
  ul. PCK 26, Tarnów
  → DENSYTOMETRIA

  12 kwietnia, godz. 9:00-16:00
  Miejsce:
  ul. Wałowa 2, Tarnów
  → SPIROMERIA
  → ANALIZA WIELKU SERCA

  Z powodu ograniczonej ilości miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy:
  TELEFON (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00): 12 687 57 90,
  E-MAIL: kontakt@zikodlazdrowia.org lub NA MIEJSCU.

   


  Spirometria służy rozpoznaniu i ocenie zaawansowania zaburzeń czynności płuc. Tego typu badanie powinno być wykonywane co najmniej dwa razy w roku przez palaczy, a także osoby, które często kaszlą, mają duszności, czy szybko się męczą.

  Oszacowanie tzw. wieku serca odbywa się na podstawie algorytmu opracowanego przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Metoda ta w sposób szybki i bezinwazyjny, na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru masy ciała, współczynnika BMI, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej, pozwala na określenie, przy użyciu specjalnej aplikacji, prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Wizyta w kardiobusie Fundacji Ziko dla Zdrowia umożliwia pacjentom wykonanie specjalistycznego badania bez konieczności rejestrowania się i długiego oczekiwania na termin wizyty. Ponadto, akcja zwraca uwagę na znaczenie wczesnej diagnostyki, profilaktykę schorzeń kardiologicznych oraz zachęca do dbania o zdrowie.

  Densytometria pozwala zmierzyć gęstość kości. Na podstawie badania można ocenić, ile gramów wapnia oraz innych minerałów znajduje się w danym segmencie kości. Zależność jest prosta – im gęstsze są kości, tym są silniejsze i jednocześnie mniej podatne na złamania.

  Każde badanie kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

  NastępnyPoprzedni

  NASI PARTNERZY

  X